
Üüritulu kasvas peamiselt seoses Ermi hooldekodu üüritulu kvartaalse kasvuga. Ermi hooldekodu üüritulu hakkab kogumahus laekuma alates käesoleva aasta augustist. Fondi eelmise aasta sügisel soetatud ICONFIT tootmis- ja laohoone valmib 2025. aasta aprillis, misjärel kasvab fondi kuine üüritulu pea 40 000 euro võrra.
Fondi üüripindade vakantsus püsis veebruaris 3,9 protsendi tasemel, sealhulgas jäi ka büroopindade vakantsus samaks, olles 14 protsenti. Nii Vilniuses Menulio 11 kui ka Tallinnas Pärnu maantee 102 asuvates büroohoonetes projekteeritakse ning ehitatakse vakantseks jäänud üüripindasid vastavalt turuootustele väiksemaks ning osadele uutele pindadele on uued üürihuvilised juba olemas.
Fondi konsolideeritud EBITDA oli veebruaris 2 149 000 eurot ehk 106 000 eurot rohkem kui jaanuaris. Fondi EBITDA kasvas peamiselt seoses kinnisvarainvesteeringute madalamate halduskuludega.
Fondi tütarettevõtete laenude kaalutud keskmine intressimäär langes veebruari lõpuks 4,58 protsendini, mis on 0,2 protsendipunkti võrra madalam võrreldes jaanuari lõpuga. Alates intressimäärade tipust detsembris 2023 on pangalaenude kaalutud keskmine intressimäär langenud kokku 1,33 protsendipunkti. Kui seoses uute projektide lisandumisega on fondi laenukohustuste maht kasvanud 0,8 protsenti, siis fondi konsolideeritud intressikulu on langenud 16 protsenti võrreldes aastataguse ajaga. Korrigeeritud rahavoogu (EBITDA miinus laenu- ja intressimaksed) on fond teeninud sellel aastal kahe kuuga kokku 1 829 000 eurot ehk 147 000 eurot rohkem kui eelmisel aastal.
Fondi konsolideeritud raha jääk kasvas jaanuaris 762 000 euro võrra, ulatudes koos lühiajaliste hoiustega 28. veebruar seisuga 22 388 000 euroni.
Fondi puhasväärtus aktsia kohta oli 28. jaanuar seisuga 20,6189 eurot ning EPRA NRV 21,476 eurot. Aktsia puhasväärtus kasvas veebruaris tavapäraselt 0,6 protsenti.
Allikas: BNS
Foto: Pixabay