Pirita

Mere ja rahu sümbioos

Pirita on elanike arvult Tallinna väikseim linnaosa, kuid annab paljudele piirkondadele silmad ette rahuliku ja rohelise elukeskkonna poolest.

Pirita linnaosa territooriumi pindala on 18,73 km², mis moodustab pealinna pindalast 11,8%. Pirita linnaosa paikneb Tallinna kirdeosas. Põhja ja ida poolt piiravad seda Viimsi vald, lõunast Lasnamäe ja Kesklinna linnaosa ning läänest Tallinna lahe veeala, idast Maardu linna ning kagu poolt Jõelähtme valla maad.

Pirita linnaosa peamine ühendustee Tallinna kesklinna ja läänekaares paiknevate linnaosadega on kahe eraldatud liiklussuunaga Pirita tee. Lasnamäe linnaosaga on ühendus Pärnamäe tee ning Narva maantee kaudu, Kose tee, Vabaõhukooli tee ja Kelluka tee kaudu, jalakäijatele ka Purde tänava kaudu. Läbi Pirita linnaosa kulgeb transiitliiklus Tallinna teistest osadest Viimsi valda, peamiselt mööda Pirita-Merivälja ning Ranna teed. Teine ühendus Viimsi vallaga on Pärnamäe tee ja Randvere tee kaudu. Pirita linnaosa ühendavad Maardu linnaga Muuga tee ja Vana-Narva maantee.

Pirita linnaosa hõlmab üheksat asumit: Pirita, Merivälja, Maarjamäe, Kose (Pirita-Kose), Mähe, Kloostrimetsa, Lepiku, Laiaküla, Iru. Kõiki nimetatuid ühendab roheline elukeskkond.

2019. aasta alguse seisuga oli linnaosas registreeritud 18 894 alalist elanikku.

Pirita linnaosa rahvastik moodustab kõigest 4 protsenti Tallinna linna elanike arvust. Aastal 2011 läbi viidud rahvaloenduse andmetel oli neist eestlasi 12 667 (78,36%), venelasi 2732, ukrainlasi 203 ja soomlasi 103. Eesti kodanikke oli 15 075 (93,3%), Venemaa kodanikke 429 (2,65%), muu riigi kodanikke 297 (1,84%) ja määramata kodakondsusega 363 inimest (2,25%). Mehi oli 7666 (47,4%) ja naisi 8499 (52,6%). Eesti keel oli emakeeleks 12 420 inimesel, vene keel 3378 inimesel ja muu keel 342 inimesel.

Pirita linnaosavalitsus tutvustab piirkonda inimestele alljärgnevalt.

“Pirita on kindlasti koht, mis oma parkmetsade, kauni rannajoone, huvitavate ajalooliste paikadega ja pealinna puhtaima loodusega peaks pakkuma erinevaid emotsioone nii neile, kes siin päevast päeva elavad, siia suvitama on sõitnud või kes just siia endale kodu ihkavad.

Juba kaugelt paistab Pirita tuntuim sümbol, rohkem kui 600 aastat vana Pirita klooster. Just kloostri ümbrusesse tekkis omal ajal väikene asum, mida kloostri kaitsepühaku Püha Birgitta järgi hakati nimetama Piritaks. Tänaseks on Piritast saanud linnaosa, mis laiub 18,7 ruutkilomeetril ja kus elab üle 18 000 elaniku. Ja Vana Liivimaa suurima kloostrikompleksi varemete kõrvale kerkis 2001. aastal uus kloostrihoone koos kirikuga, kus elavad ning töötavad maailma erinevaist paigust saabunud birgitiiniõed.

Linnaosas asub Tallinna kõrgeim ehitis - teletorn. Selle vahetus läheduses paikneb botaanikaaed, mida läbib kõrgete liivakallastega Pirita jõgi, mille maastikukaitse alla võetud 523,1 hektari suuruses ürgorus kasvab 28 haruldast taimeliiki.”

Suurt tähelepanu pööratakse Pirital sportimisele ja vaba aja veetmisele. Olemas on mitmed spordikeskused ja mõlemal pool jõge kulgevad valgustatud terviserajad.

2,4 km pikkust Pirita randa külastab päikeselistel päevadel kuni 20 000 inimest.

Kuigi Pirita on osake suurest Tallinna linnast, kannab see koht tänu oma ajaloole ja inimestele tugevat identiteeti, iseolemise ja isetegutsemise tunnet.

Just seetõttu ei toimu Pirita korteriturul suuremaid muudatusi – kes on oma elamise linnaosas sisse seadnud, see naljalt kolida ei taha. Pirita pakub oma puhta ja kauni loodusega inimestele elukeskkonda, millest kergekäeliselt ei loobuta.

Allikas: Tallinna linnavalitsus, Pirita linnaosavalitsus, Vikipeedia, Maa-amet, City24.ee.

Sulge

 • 18353 RAHVASTIK
 • 1014 RAHVASTIKUTIHEDUS KM2
 • 10030 TÖÖEALINE ELANIKKOND
 • 6 KOOLID
 • 6 LASTEAIAD
 • 1 PARGID
 • 3 RANNAD
 • 5 TERVISERAJAD
 • 5 VAATAMISVÄÄRSUSED
 
282 000 - 305 000 €
Citadele Kuumakse alates 1112 € *Krediidi kulukuse määr on 2.31% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidi summa 60 000 eurot, laenulepingu kestus 20 aastat, fikseerimata intressimäär 1.8% aastas (kuue kuu Euribor** + marginaal 1.8% madalaim võimalik määr), lepingutasu 720 eurot. Eluasemelaen tagatakse hüpoteegiga. Laenu tagatisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel, kindlustusmakse suurus sõltub valitud eluasemest ning kindlustusandjast. Tagatise seadmise ja kindlustamise kulud ei ole kulukuse määras arvestatud. ** Euribori negatiivne väärtus on intressi arvestamisel võrdne nulliga. Iga finantsotsusega kaasnevad riskid ja kohustused, mistõttu palume laenutoote tarbimise vajadus hoolikalt läbi mõelda. Tutvu finantsteenuse tingimustega www.citadele.ee ja pea nõu spetsialistiga. Registreeru konsultatsioonile
 
 • mänguväljak
 • terass, õueala
 • sportimisvõimalused, terviserajad
 • koerte jalutusala
 • kaubanduskeskus lähedal
 • kool lähedal
 • lasteaed lähedal
 • ühistransport lähedal

124.5 - 138.6 m² | B energiaklass

 • 2019. aasta sügisel valmivad Pirita-Kosel uued paaris- ja ridamajad.
 • Privaatse territooriumiga Pirita Villade arendus paikneb parkmetsa piirkonnas kokku 6 200 ruutmeetrisel kinnisel territooriumil, asumi ühes rahulikumas kohas eemal suurematest teedest ja tänavatest. Samas on piirkond hea transpordiühendusega Pirita ja Tallinna kesklinna suunas. Läheduses on ka lasteaed, koolid ja toidupoed, park ning staadion.
Sulge
Loe rohkem
Sulge

Kaie-Liina Blande

Ruksis Invest OÜ

kaie@piritavillad.ee

tel: +372 505 2260

Võta ühendust
 
264 000 - 297 000 EUR
Citadele Kuumakse alates 1041 € *Krediidi kulukuse määr on 2.31% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidi summa 60 000 eurot, laenulepingu kestus 20 aastat, fikseerimata intressimäär 1.8% aastas (kuue kuu Euribor** + marginaal 1.8% madalaim võimalik määr), lepingutasu 720 eurot. Eluasemelaen tagatakse hüpoteegiga. Laenu tagatisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel, kindlustusmakse suurus sõltub valitud eluasemest ning kindlustusandjast. Tagatise seadmise ja kindlustamise kulud ei ole kulukuse määras arvestatud. ** Euribori negatiivne väärtus on intressi arvestamisel võrdne nulliga. Iga finantsotsusega kaasnevad riskid ja kohustused, mistõttu palume laenutoote tarbimise vajadus hoolikalt läbi mõelda. Tutvu finantsteenuse tingimustega www.citadele.ee ja pea nõu spetsialistiga. Registreeru konsultatsioonile
 
 • tasuta parkimine
 • terass, õueala
 • panipaik
 • sportimisvõimalused, terviserajad
 • kõrghaljastus

112.0 - 139.0 m2 | B energiaklass

 • Pirita Ridamaja on ridaelamu projekt, mis koosneb kuuest boksist Pirita linnaosas, Lauri tänaval. Pirita Ridamaja boksid asuvad rajooni rohelisuses ning jäävad suurematest magistraalidest piisavalt kaugele, et nautida terrassil mõnusat seltskonda ja värsket suveõhku. 2000 m2 suurusele krundile on kavandatud 6-boksiga ridaelamu.
Sulge
Loe rohkem
Sulge

Wingmacht OÜ

nfo@wingmacht.ee

tel: +372 5114476, +372 5284796

Võta ühendust
 
Kodulaenu kalkulaator
Madalad intressid, soodsad tingimused!
 • Esmane pakkumine 1 tööpäeva jooksul
 • Intressimäär alates 1,8% aastas
 • Rahastame kuni 85% ostetava vara summast
 • Laenu periood kuni 25 aastat
 • Laenu saad tagastada kiiremini
Citadele
Iga finantsotsusega kaasnevad riskid ja kohustused, mistõttu palume laenutoote tarbimise vajadus hoolikalt läbi mõelda. Tutvu finantsteenuse tingimustega www.citadele.ee ja pea nõu spetsialistiga. *Krediidi kulukuse määr on 2.31% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidi summa 60 000 eurot, laenulepingu kestus 20 aastat, fikseerimata intressimäär 1.8% aastas (kuue kuu Euribor** + marginaal 1.8% madalaim võimalik määr), lepingutasu 720 eurot. Eluasemelaen tagatakse hüpoteegiga. Laenu tagatisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi vältel, kindlustusmakse suurus sõltub valitud eluasemest ning kindlustusandjast. Tagatise seadmise ja kindlustamise kulud ei ole kulukuse määras arvestatud. ** Euribori negatiivne väärtus on intressi arvestamisel võrdne nulliga.

Kodulaenu kalkulaator

%
%
Omafinantseering
24 200 €
Laenusumma
96 800
Kuumakse
435
Laenusumma koos intressidega
0

Uudised

Teised piirkonnad

Arendajad

Vaata kaardilt

Otsid uut kodu?

Palun täida kohustuslikud väljad

Aitäh! Sinu sõnum on saadetud

Sinu sõnum on edastatud.

Vaata kaardilt

Vaata kaardilt