Keila vald süüdistab maaomanikke riigiteede kaaperdamises

Keila valla mereäärsete kinnistute omanikud on paigaldanud riigimaadel asuvate teede juurde hulga eravaldusele viitavaid silte, mis vallavõimu hinnangul on pandud ebaseaduslikult, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevaleht avastas Laulasmaa külas mitmel pool sildid„Eravaldus”, „Eramaa”, „Eravaldus. Sissesõit kinnistu valdaja loal”ning peale selle veel igasugust sissesõitu välistava liiklusmärgi, mille all on silt: „Välja arvatud kinnistu valdaja kirjalikul loal”. Kõnealused märgid on paigaldatud Valge tee, Rahusalu tee, Lohusalu vana poe vastast algava tee, Pansionaadi bussipeatuse kõrvalt mere poole mineva ja ketiga suletud tee ja 100 meetri kaugusel Lohusalu suunal mere poole viiva tee juurde. Viimase ääres on ka silt „Tallinna Männiku lasteaia suvelaager”.

Keila abivallavanem Peeter Kõresaar ütles Eesti Päevalehele, et Pansionaadi bussipeatuse kõrvalt kulgev tee on üleni eratee, kuid ülejäänud asuvad riigimaal. Vaid Rahusalu tee kulgeb algatuseks 190 meetrit riigimaal ja seejärel jätkub eraomandis. Kõresaare teada on märgid ja teavitustahvlid, mis keelavad teedele pööramist, omavoliliselt paigaldatud.

Küsimusele, miks ebaseaduslikke märke pole maha võetud, ütles Kõresaar, et seni pole keegi kaevanud, et need märgid segaksid. Nüüd aga lubas abivallavanem uurida, kas ja mida vald saaks tema väitel ebaseaduslikult paigaldatud märkidega peale hakata.„Järgmisel nädalal hakkame arutama,” lubas ta Eesti Päevalehele.

„Kui suudaksime tuvastada, kes need paigaldas, saaksime teha ettekirjutuse ja hoiatuse ning anda tähtaja omavoliliselt paigaldatud märkide kõrvaldamiseks. Aga kuna me ilmselt ei saa teada, kes märgid nendesse kohtadesse pani, siis võtab vald need ise maha ja toob vallavalitsusse hoiule. Kui omanik välja ei ilmu, siis need lähevad mingi aja pärast hävitamisele. Ega me mingi kolikamber ole,” ähvardas Kõresaar.

Kui korrektselt asju ajada, siis peaks riigimaale liiklusmärkide paigaldamise asjus kohaliku omavalitsusega ühendust võtma ja argumenteeritud taotluse esitama. „Seejärel vallavalitsus kaalub taotluses esitatud põhjendusi ja otsustab. Nii, et keegi läheb ja kruvib kuhugi „Eravalduse” sildi, ei lähe mitte,” on abivallavanem veendunud.

Paarkümmend aastat Valge teel elanud, varem ka sealset aianduskooperatiivi juhtinud Leho Lugna sõnul peaks aga Keila vald peeglisse vaatama. „Kui samamoodi edasi läheb, siis mina registreerin end küll Tallinna elanikuks. Isegi Valge tee viit, mis paigaldati mõne nädala eest teeristi, tehti küll vallavalitsuse korralduse alusel, kuid elanike oma raha eest. Korraldus jäi valda lihtsalt seisma, aga teeviita on kas või tuletõrje- või kiirabiauto jaoks vaja,” on Lugna valla tegevusetuse tõttu nördinud.

Mis puudutab riigimaale paigaldatud tõkkepuud ja eravaldust tähistavat liiklusmärki, siis peaks tõkkepuu asuma veelgi rohkem suure tee pool. „Tõkkepuu on vales kohas. See peaks olema päris tee alguses. Siis ei saaks igasugused ringi hulkuvad ja kihutavad seltskonnad üldse sisse. Seni, kuni neid märke ja tõkkepuud ei olnud, pargiti kogu tee ja majade hoovid suviti võõraid autosid täis. Kõik praht jäi tee peale ja randa maha. Keegi muu peale elanike seda laga ei koristanud. Vald ei vaevu randagi koristama, muust rääkimata. Mida vald tegi, et tee pealt võõrad eemal hoida? Mitte midagi,” rääkis Lugna Eesti Päevalehele.

Ta on veendunud, et omavoliliselt pole ükski elanik Valge teele ühtki märki ega tõkkepuud kruvinud.

Allikas: BNS

Kolmapäeval avatakse Võrukivi tööstuspiirkonna taristu

24.07.2013

Uuring: eestimaalaste suurimaks mureks on inflatsioon

24.07.2013

Kõige populaarsemad

1

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

2

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

3

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

4

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

5

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades