Tallinna südalinn saab uue ilme ja peatänava

Tallinna südalinn saab 2020. aastaks uue ilme ja peatänava, kui käesoleval aastal algava piirkonna arenduse käigus renoveeritakse Rävala ja Estonia puiestee vaheline Rävala kvartal, millele lisanduvad Kaubamaja ja Viru keskuse ning nende ümber jääva avaliku linnaruumi arendused.

“Aeg on inimesed südalinna tagasi tuua. Mugavad liikumisteed Postimaja, Viru keskuse, Kaubamaja, Rävala ja Solarise vahel ning maitsekalt kujundatud jalakäijate ala saab Tallinna elanikele atraktiivseks tõmbenumbriks, mis toob nad igapäevaselt linna tagasi,” ütles Rävala Galerii arhitekt KOKO Arhitektid partner Andrus Kõresaar. “Piirkonnas

suureneb turvalisus, sest pärast tööpäeva kaasaegsetes kontorites ei jää südalinn tühjaks, vaid see saab kokkusaamiskohaks, kuhu inimesed tulevad linna eri nurkadest, et hästi aega veeta.”

Kompleksse arenduse eesmärk on tekitada Tallinnasse euroopalik atraktiivne keskus, kus inimestel on võimalik büroodes tööl käia ning pärast tööpäeva restoranides, meelelahutuskohtades, laste mänguväljakutel ja poodides kvaliteetselt aega veeta.

Südalinna läbivaks tuiksooneks kujuneb Estonia puiestee, mis hakkab olema senisest rohkem jalakäijate ja jalgratturite päralt. Samuti muutub jalakäijate tänavaks Rävala galerii ning Kaubamaja vahele jääv lõik, sest osa autoteedest suunatakse maa alla, et maapealne osa jääks suures osas jala liikujatele. Juurde tekib puude ja purskkaevuga väljak.

“Ligipääs autoga jääb endiselt alles ning muutub isegi mugavamaks, sest ainuüksi Rävala Galerii arendusega tekib ligi 500 valvega parkimiskohta nii autodele kui ka jalgratastele. Kogu piirkonda tuleb juurde üle 1000 parkimiskoha,” märkis Kõresaar.

Linnasüdame arendus algab juba sel aastal Rävala kvartali ettevalmistustöödega. Praeguse Rävala puiestee ja Estonia puiestee vahelisele alale kerkib kaht tänavat ühendav 70 000 m2 suuruse üldpinnaga Rävala Galerii, mis hõlmab endas ca 30 000 m2 teenindus- ja kaubanduspinda ning ligi 10 000 m2 büroopinda.

“Kaubanduse osakaal jääb Rävala Galeriis kolmandiku ümber, ent kogu piirkonna peale tuleb seda kokku 100 000 m2, mis toob ostlemisest huvitatud linlase ja turisti südalinna. Rävala Galeriis plaanivad kaupu pakkuma hakata mitu suurt ja seni Eestis puudu olnud jaeketti, seega võidab kaubanduspindade koondumisest südalinna tarbija, kelle jaoks on valik edaspidi veelgi laiem,” ütles Rävala Galerii arendust vedava Brave Capitali juhatuse liige Veljo Kuusk.

Rävala Galerii ehitustööd kestavad pärast tööde alustamist orienteeruvalt kaks aastat, arhitektuurilahendused ja projekti koostas KOKO Arhitektid. Südalinna keskuse projekteerimisse on kaasatud veel maailmas väga tuntud linnakeskuste projekteerija Benoy Londonist ja RStudio Göteborgist.

“Oluline on see, et südalinn ei jää tühjaks, vaid inimesed saavad seal tulevikus kvaliteetselt aega veeta, ostelda ja sõpradega kohtuda, ent ka kaasaegsel viisil tool käia: näiteks tulevad büroopindadele riietusruumi ja pesemisvõimalused neile, kes tahavad tööle jalgrattaga või jala tulla,” sõnas Kuusk. “Lisaks saab Postimajast Solariseni kuiva jalaga liikuda, sest kvartalid on loogiliselt ja jalakäijale ja jalgratturile sobivalt ühendatud.”

Rävala kvartali ehitustööde maksumus on ca 60 miljonit eurot.

Korterit või maja ei saa omavoliliselt ümber ehitada

02.05.2016

alt
alt

KredEx käendas esimeses kvartalis 524 eluasemelaenu

03.05.2016

Kõige populaarsemad

1

Loe erakordselt originaalse tekstiga kinnisvarakuulutust

2

Kinnisvarafirmad: oht tuleb väljaspoolt Eestit ja kinnisvarasektorit

3

Arenduste arv on poole võrra kasvanud, kuid ees terendab uute korterite defitsiit

4

Rakvere Tsentrumi kaubanduskeskus plaanib laieneda 9000 ruutmeetrini

5

Üürimajad tulevad ka riikliku sekkumiseta

6

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

Toimetaja valik

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades