Richard Tomingas müüs kõik Arco Vara aktsiad

Üks kolmest Tallinna börsil noteeritud kinnisvaraettevõtte ASi Arco Vara varasemast suuromanikust Richard Tomingas müüs selle nädala esmaspäeval maha kõik tema firmale Toletum kuulunud Arco Vara aktsiad, kirjutab ajaleht Äripäev kolmapäeval.

Tehing toimus börsiväliselt, aga kui võtta aluseks börsihind, oli see väärt üle 650 000 euro.

Tänavu talvel ulatus Tomingase firma Toletum osalus Arco Varas pea viiendikuni ning veel märtsi alguses kuulus Tomingase firmale ligi 13 protsenti Arco Varast. Nüüd tema ettevõtet aga väärtpaberikeskuse andmeil enam börsifirma osanike seas pole.

Samas on märkimisväärselt suurenenud LHV pensionifondide osalus. Samuti on Arco Vara omanike­ringi lisandunud LHV Panga suuromaniku Rain Lõhmuse ettevõte Lõhmus Holdings AS ning Arco Vara juhatajale Tarmo Sillale ja Allar Niinepuule kuuluv ettevõte Alarmo Kapital OÜ. Tarmo Sild ei olnud nõus teisipäeval Arco Vara aktsiatega toimunud tehinguid kommenteerima, viidates, et annab kommentaare börsiteate vahendusel.

LHV Varahalduse juhatuse esimehe Mihkel Oja sõnul ostsid LHV pensionifondid esmaspäeval juurde 165 000 Arco Vara aktsiat, enne seda kuulus LHV fondidele 270 145 aktsiat. Pärast esmaspäevast tehingut kuulub LHV fondidele kokku 9,2 protsenti Arco Vara aktsiatest. Oja märkis, et esmaspäevane tehing toimus ühe vastaspoolega, see tähendab, et oli üks müüja. Kellelt aktsiad osteti, Oja kommenteerida ei saanud.

Arco Vara aktsiaraamatust selgub, et müüja oli Arco Vara nõukogu esimehe Richard Tomingase ettevõte Toletum. Äripäevale laekunud info kohaselt kavatseb Tomingas lahkuda ka Arco Vara nõukogu esimehe ametist.

Arco Vara nõukogu liige Hillar-Peeter Luitsalu ütles lehele, et ei soovi jagada kommentaare enne börsiteadet. Ka Luitsalu ettevõte HM Investeeringud müüs hiljuti Arco Vara aktsiaid. Märtsi lõpus oli HM Investeeringute osalus Arco Varas 13,2 protsenti, teisipäeva seisuga oli 9,5 protsenti. Luitsalu on nüüd langenud suuruselt kolmandaks aktsionäriks Toomas Tooli AS-i Baltplast ja Arvo Nõgese Gamma Holding OÜ järel.

LHV Varahaldus AS ehk LHV pensionifondid tegid esimese investeeringu Arco Vara aktsiatesse mullu 31. mail, teise investeeringu 8. juunil. Teisipäeva päeva seisuga kuulub LHV pensionifondidele juba üle üheksa protsendi Arco Vara aktsiatest.

Allikas: BNS

Arco Vara lõpetas Kodukolde arendusprojekti ja omandas Paldiski mnt 70c kinnistu

11.06.2013

Tartusse Raadile kavandatakse õppehooneid, ühiselamuid ja laohooneid

12.06.2013

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarafirma soovib 2-miljonise soodustusega müüa 500 korterit

2

Ülemiste Keskus laieneb taas

3

Ehitusvaldkonna ettevõtjad hakkavad tõendama erialast pädevust

4

Kuidas sisustada väikest vannituba?

5

Vaheseinte eemaldamine ja kütteliigid peavad olema seadustatud

6

Kunderi 33 – Torupilli asumi silmarõõm

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust