Ülemiste Citys sai valmis uus 13-korruseline büroohoone

Mardipäeval, 10. novembril tähistati Ülemiste Citys uue 13-korruselise büroohoone valmimist, mis on ühtlasi kõrgeim hoone lennujaama piirkonnas. Bernhard Schmidti nime kandvas majas on ligi 11000m² pinda ja hoonesse mahub ca 1000 töökohta. Arvestatava osa majas kasutatavast energiast toodavad selle lõunaküljele paigaldatud 275 päikesepaneeli, mis on suurim ehitusintegreeritud päikesepaneelide installatsioon Eestis.

„Täna avatud uus büroohoone esindab uut mõtteviisi ja suunda ärihoonete rajamisel – ärihoone ei pea olema mitte üksnes ilus ja mugav, vaid ka keskkonnasõbralik. See trend võiks Eestis rohkem hoogu saada,“ märkis Riigikogu majanduskomisjoni liige Urve Palo. „Ülemiste linnak on viimastel aastatel kiiresti arenenud, kasvanud ja võtab arvesse kõige värskemaid trende maailma ärikinnisvara arenduses, mis toob neile kindlasti edu ka tulevikus.“

„Bernhard Schmidti büroohoone on Ülemiste City lipulaev väga mitmes mõttes,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Uus hoone on visuaalselt väga silmapaistev ja annab linnakule uue südame. Samas on tegemist Eestis ühe säravama näitega keskkonnasõbralike tehnoloogiate kasutamisest kaasaegses ehituses. Hoone on oma lahendustega kindlasti teistest ees ja saab teerajajaks linnaku tulevastele büroomajadele, kus tahame järgida samu keskkonnasäästlikkuse põhimõtteid.“

„Kui siiamaani on äriarhitektuur ikkagi väga keskendunud kulutõhususele, siis tulevikus on oluline prioriteet keskkonnast hoolimine. Rohelisemat mõtteviisi nõuavad ka uued regulatsioonid ühiskondlike hoonete püstitamisel,“ märkis Gert Jostov. „Tasakaalu leidmine keskkonnasäästlikkuse ja kulutõhususe vahel saab olema väljakutse, kuid uued tehnoloogiad pakuvad kulude optimeerimiseks järjest paremaid võimalusi. Samas aitavad moodsad hooned kohale tuua innovaatilisi ja uusi tehnoloogiaid hindavaid ettevõtteid, mida Ülemiste Citys kõrgelt hindame.“

„Bernhard Schmidti büroohoone rajamine oli Nordeconile pingeline ning väljakutseid pakkuv protsess, mille juures teeb heameelt eelkõige see, et uudsetele nõuetele vastav ehitis valmis tähtaegselt,“ ütles Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink.

Koos uue büroohoone avamisega tähistab Ülemiste City linnaku suurarendaja Technopolis Ülemiste AS täna ka oma viiendat sünnipäeva. Nende viie aastaga on Ülemiste Cityst kujunenud üks Põhjamaade suuremaid ja paremini funktsioneerivaid ärilinnakuid, mis on edukalt võimeline konkureerima sarnaste linnakutega Helsingis, Riias, Vilniuses või Stockholmis.

Uus büroohoone taotleb ehitistele keskkonnasäästlikkusele eest välja antavat LEED-kuldtaseme sertifikaati, mille tulemused selguvad aasta lõpus. Tänaseks on lõviosa uue büroohoone pindadest juba üürilepingutega kaetud – maja suuremad rentnikud on näiteks Playtech, Ramirent Shared Services, IPF Digital Estonia, Zone Media, Tripod, Adhit Media ja Nord Connect. Hoone esimesel korrusel asuvad kaubanduspinnad ja seal asuvad Finewine, Coffecupi ja Printerikeskuse kauplused.

Hoone sai Ülemiste City traditsioonide kohaselt nime Eesti soost innovaatori – 20nda sajandi ühe silmapaistvaima optiku, astronoomi ja leiutaja ning maailmakuulsa Schmidti teleskoobi looja Bernhard Schmidti (1879-1935) järgi.

Soovitusi krundiostjale

11.11.2015

alt
alt

III kvartali majanduskasvu panustas enim kinnisvaraalane tegevus

11.11.2015

Kõige populaarsemad

1

Kuus tulevikupiirkonda Tallinnas, mille lähedusse maksab korterit vaadata

2

Kes vastutab üürniku tekitatud kahju eest?

3

Kinnisvarabuum kestab Tallinnas veel mõnda aega

4

Kristiine Keskuses algasid ehitustööd

5

Ära karda osta hoonestusõigusega kodu

6

3 küsimust korteriühistu juhatuse kohta

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi