Tallinna Kaubamaja alustab paari aasta pärast suuri ümberehitustöid

Tallinna Kaubamaja Grupp alustab kahe-kolme aasta pärast ulatuslikke ehitustöid, millega suureneb Tallinna Kaubamaja pind kuni 2,5 korda; lähiajal kuulutab ettevõte välja selleks ka arhitektuurikonkursi, kirjutab Postimees.

"Kõik senised hooned selles kvartalis asendatakse uutega, samuti MSI Grupile kuuluv Rävala puiestee poolne hoone," ütles Tallinna Kaubamaja tegevdirektor Erkki Laugus. "Uue kaubamaja ehitamine algab kahe-kolme aasta pärast Rävala puiestee äärest. See viiakse läbi kahes jaos, nii et kauplemine ei lakka hetkekski."

"Näeme, et muutuste tulemusena suureneb meie linna esinduskaubamaja pind kuni 2,5 korda. Kitsad käiguteed asenduvad avarusega, trepid liftide ja eskalaatoritega, tagades kiire ja hõlpsa liikumise kõigile," ütles Laugus.

Uuendusega soovitakse saavutada tulemus, mida saab võrrelda Euroopa pealinnade kuulsate kaubamajade, Londoni Harrodsi, Pariisi Lafayette’i või Berliini KaDeWe-ga. Kaubamaja alla rajatakse kuni kolmekorruseline maa-alune parkla.

Majas endas arendatakse vaid kaubandusega seotud teenuseid, kinosid ja spaateenuseid pakkuma ei hakata. Arenduse oodatavat maksumust ei soovinud Kaubamaja Grupp avaldada.

Kaubamaja ümberehitamine toob kaasa kesklinna liikluse totaalse ümberkorraldamise, viies Kaubamaja ja Viru keskuse vahelise autoliikluse alates Estonia puiesteelt kuni Gonsiori tänavani maa alla. Samasse rajatakse ka mahukad maa-alused parklad.

"Tõenäoliselt jääb liiklus avatuks ühistranspordile, erasõidukitele leiame aga ümbersõidulahendused kooskõlas naaberkinnistute arendamisega," ütles Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd. "Lähiajal hakatakse arendama endist kunstiakadeemia kinnistut ning ka Teaduste Akadeemia ja Energia kohviku vahele jäävat kinnistut, mis peab leidma lahenduse kooskõlas Kaubamajaga."

Kaubamaja ärikvartalile kehtib praegu kaks detailplaneeringut, mis lubavad ehitada Rävala puiestee poolse osa senisest kõrgemaks, ülejäänud hoonestus peab säilima ligikaudu senise kõrgusega. Kaubamaja vanim osa, nõukogudeaegse fassaadiga müügimaja võidakse aga täielikult lammutada, sest hoone planeerijad pole vundamendi püsivuses kindlad.

Arhitektide liit valmistab uueneva Kaubamaja arhitektuurikonkursi tingimusi juba ette. "Kaubamaja on Tallinnas üks olulisemaid kohti ning selle uuendamisel tuleb vältida varasemaid vigu, mis tehti nii Viru keskuse kui ka Tallinna Kaubamaja rajamisel," ütles arhitektide liidu president Indrek Allmann.

Üheks suuremaks peamurdmise kohaks kujuneb Viru keskuse ja Kaubamaja vahelise galerii saatus. Arhitektide ringkondadest on selle suhtes kostnud algusest peale nurinat. "Ma loodan, et galerii asendatakse parema lahendusega, sest kesklinnas ei pea inimeste liikumine majade vahel toimuma kahel tasapinnal, ilma tänavale astumata," lausus Allmann.

Allikas: BNS

Allkirjastati Kopli liinide maa-ala müügi leping

29.10.2015

alt
alt

Tallinna Tehnikaülikool hakkab spordikompleksi rajama

29.10.2015

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarafirmad: oht tuleb väljaspoolt Eestit ja kinnisvarasektorit

2

Arenduste arv on poole võrra kasvanud, kuid ees terendab uute korterite defitsiit

3

Rakvere Tsentrumi kaubanduskeskus plaanib laieneda 9000 ruutmeetrini

4

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

5

Üürimajad tulevad ka riikliku sekkumiseta

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades