Väike-Õismäe visioonivõistlusele laekus rekordiline arv võistlustöid

Eesti Arhitektuurikeskusel on hea meel teatada, et Tallinna arhitektuuribiennaali TAB 2013 visioonivõistlus on edukalt lõppenud.

Koostöös Tallinna linnaga korraldatud visioonivõistlusele laekus kokku 88 tööd (neist 86 tähtajaks) mitmelt poolt maailmast. Tänavu sügisel kulmineeruva Tallinna arhitektuuribiennaali egiidi all peetud visioonivõistluse eesmärgiks oli otsida ideid Tallinna Väike-Õismäe asumi linnaruumi mitmekesistamiseks ja elukeskkonna parandamiseks.
 
TAB 2013 kuraatorite (Karin Tõugu, Kadri Klementi, Aet Ader, Kaidi Õis, Mari Hunt) sõnul on huvitav näha seda mitmekesisust, mida võistlusele esitatud tööd Väike-Õismäe tulevikuks pakuvad. Kuraatorid selgitavad: „Edaspidiste arutelude jaoks on loodud väga põnevaid visioone, mis tõstavad esile Väike-Õismäe piirkonna tugevusi ning lahendavad sealseid probleeme. Võistlustöödes on keskendutud nii maastikule, hoonetele, hoonetevahelisele ruumile kui Väike-Õismäe linnaruumi funktsionaalsele mitmekesisusele.“ Välja käidud ideed moodustavad kuraatorite arvates hea aluse, mille põhjal arhitektid, elanikud ja linnaosavalitsus saavad Väike-Õismäe linnaruumilist tulevikku üheskoos edasi planeerida.
 
Visioonivõistluse žürii liige, arhitekt Inga Raukas kommenteerib: „Auhinnatud töödes pakuti välja lähenemisviiside ja temaatika mõttes üsna erinevaid ideid. Žüriil tuli võrrelda nii linnaliselt mastaapseid kui ka „rohujuure tasandilt“ väljakasvanud visioone. Huvitavaid lahendusi, mis võimaldaksid kõige paremal viisil täiustada Väike-Õismäe linnaruumi ja suurendada sealse elukeskkonna kvaliteeti või soodustada elanike omavahelist läbikäimist, oli palju. Žüriil tuli teha karme valikuid paljude heade ideede vahel, kuid eelkõige hindasime nutikust ja pakutud visioonide mõju Õismäe linnaosa arengule.“
 
Arhitektuuribiennaali visioonikonkurss on žürii välisliikme, Taani päritolu arhitekti Bjarke Ingelsi hinnangul tähtis nii Tallinna linnale kui ka kogu maailma kontekstis. "Teil on modernistlikud magalarajoonid, mis on olnud mingite standardite järgi ju head elukohad, kuid mis on jäänud hätta sotsiaalselt sidusa naabruskonna loomisel," selgitas ta.
 
Ingels arvab, et on väga oluline selliseid komplekse mitte hävida lasta, vaid süstida neisse uut tüüpi sotsiaalsust. Tallinna peab ta kirju mineviku tõttu mitmekesiseks linnaks, millel on potentsiaal kujuneda linnaruumi osas unikaalseks.
 
AUHINNATUD TÖÖD
 
TAB 2013 visioonivõistlusest oodati osa võtma arhitekte, maastikuarhitekte, urbaniste ja nimetatud erialade üliõpilasi. Võistlustöid hindas žürii, kuhu kuulusid maailmakuulsa Taani arhitektuuribüroo BIG asutaja ja partner, äsja Tallinna külastanud Bjarke Ingels, Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd ja Eesti ühe tuntuma arhitektuuribüroo Allianss Arhitektid asutaja ja partner Inga Raukas.
 
Võistluse auhinnafond oli 8000€, millest 5000€ kuulub esimesele kohale, 2000€ teisele kohale ja 1000€ kolmandale kohale. Kuus silmapaistvat võistlustööd saavad žürii poolt kiitusega ära märgitud.
 
Žürii poolt välja valitud auhinnaliste kohtade ja äramärkimise vääriliste tööde märgusõnad tähestikulises järjekorras: A Collective Space, Anamorfosis, Animal District, Colorspray, Dynamo, F23, K0EX15T, PandaJ, The Point.
 
Auhinnatud tööde autorite nimed kuulutatakse välja 7. septembril 2013 Tallinna arhitektuuribiennaali põhiprogrammi raames toimuval auhinnatseremoonial. Samal ajal on avatud ka näitus, kus on võimalik võistlustöödega põhjalikult tutvuda.
 
TALLINNA ARHITEKTUURIBIENNAAL 2013: TAASKASUTADES NÕUKOGUDE RUUMIPÄRANDIT
 
Tallinna arhitektuuribiennaal „TAB 2013: Taaskasutades nõukogude ruumipärandit” toimub 4. - 8. septembrini Tallinnas. TAB 2013 on arhitektuuri ja linnaplaneerimise foorum, mis oma mitmekülgse programmiga (näitused, sümpoosion, visioonivõistlus jm) viib kokku arhitektuuriteooria ja praktika, kogemused ja innovaatilise mõtte. Tänavuse biennaali kuraatorid on arhitektuuribüroost b210 (Karin Tõugu, Kadri Klementi, Aet Ader, Kaidi Õis, Mari Hunt). Kuraatorite poolt püstitatud teema – taaskasutades nõukogude ruumipärandit – keskendub küsimustele mida ja kuidas taaskasutada siinsest nõukogude arhitektuurist ja selle ruumilistest ideedest.

Liitu City24.ee Facebooki fännidega!

Illuste mõis leidis ostja esimesel katsel

22.05.2013

Ober-Hausi Kinnisvara Eesti korterite hinnaindeks, mai 2013

03.06.2013

Kõige populaarsemad

1

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

2

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

3

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

4

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

5

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades