Rae valda rajatakse Euroopa suurim elamusspordikompleks

Siseministeerium ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetavad rahvusvahelistele nõuetele vastava elamusspordikompleksi rajamist Rae valda Peetri külla.

EASi regionaalarengu keskuse direktori Monica Hankovi sõnul luuakse toetuse abil atraktsioon, mille kaudu on võimalus tutvustada noortele üle maailma Eestit kui atraktiivset sihtkohta. „Ekstreemspordi huviliste ja harrastajate põhilise vanusrühma moodustavad noored, kellele tekib rajatava keskuse näol põhjus Eesti külastamiseks ja siin treenimiseks,“ selgitas Hankov.

Hankov lisas, et rahvusvahelise jalgrattaliidu UCI nõuetele vastav BMX krossirada võimaldab Eestis läbi viia rahvusvahelisi karika- ja suurvõistlusi. Toetuse saaja, MTÜ Elamusspordikeskus Ühingu esindaja Mario Kalmre sõnul on kompleksi kavandatud sisehall, mis koosneb BMX-krossi treeningrajast ja skateparkidest, trampoliinidest, poroloonbasseinidest, drop-in atraktsioonist ja paljust muust. „Kõik see loob unikaalse võimaluse treenida ja võistelda Eestis aastaringselt ilmastikust olenemata. Sealjuures on betoonist väliskatepark suurim omalaadne skatepark Baltikumis,“ ütles Kalmre.

Ta lisas, et kompleksi hakati kavandama 2010. aasta alguses ja selle rajamisega alustati nüüd. „Võib olla on isegi hea, et saame reaalselt alustada hiljem, sest ekstreemalade ja kasutusele võetud aktratsioonide areng on viimase kolme aasta jooksul olnud väga kiire. Nüüd oleme kavandanud sisehalli trampoliinid ning lisaks põhialadele atraktsioonid lumelaua ja freestyle suusatajatele, rulluiskudele ja mägiratastele.

Freestyle suusatamine on muutunud aina populaarsemaks, on ju Eestiski maailma tippu kuuluv Kelly Sildaru,“ täpsustas Kalmre. Siseminister Hanno Pevkur: „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest on Eestisse rajatud mitu olulist turismiatraktsiooni, teiste seas näiteks Jääaja Muuseum, Audru ringrada ja Kiviõli seiklusturismikeskus. Nüüd on ka Tallinna lähedale tulemas keskus, mis valmides saab loodetavasti igas vanuses harrastajate seas populaarseks,“ ütles Pevkur.

„Uuel Euroopa Liidu finantseerimisperioodil plaanime samalaadse toetusmeetmega jätkata. Uuendusena on kavas anda maakondadele määravam roll piirkonnale oluliste objektide välja valimisel,“ lisas Pevkur. Spordikompleksi rajamine läheb maksma enam kui 3,7 miljonit eurot. EAS ja Siseministeerium toetavad spordikompleksi 3,1 miljoni euroga. Toetus tuleb Siseministeeriumi valitsemisalas väljatöötatud meetmest „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“, mida rahastatakse EASi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest on perioodil 2007 –2014 toetatud 55 külastuskeskkonna arendamisele suunatud projekti kogusummas ligi 70 miljonit eurot.

Pärnus saab nurgakivi uus spaa- ja konverentsikeskus

22.10.2014

Vabaõhumuuseumi piirkonda kavandatakse elamukvartalit

22.10.2014

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarafirmad: oht tuleb väljaspoolt Eestit ja kinnisvarasektorit

2

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

3

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

4

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

5

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi