Luteri kirik plaanib 33-korruselise pilvelõhkuja ehitust

Praegu Tallinnas Kentmanni tänaval kinnisvaraarendust lõpetav Eesti Evangeelne Luterlik Kirik kavandab järgmiseks ehitada Tallinna südalinna 130 meetri kõrguse 33-korruselise pilvelõhkuja, kirjutab Postimees.

Mais andis kirik Tallinna raele üle taotluse algatada kvartali detailplaneering, mille keskmes troonib ei vähem ega rohkem kui 33-korruseline elu- ja büroohoone. Kui Olümpia hotelli naabriks kerkiv torn sellisel kujul püsti pannakse, saab 130-meetrisest purjekujulisest majast südalinna kõrgeim ehitis.

Luteri kiriku vara haldava OÜ Kiriku Varahaldus juhatuse esimees Mati Maanas ütles lehele, et arendustegevus lähtub kiriku kümme aastat tagasi vastu võetud põhimõtetest. Just toona otsustati, et kirikule omandireformiga tagastatud magusaid krunte kiire tulu saamiseks enam ei müüda, vaid püütakse need panna pikaajaliselt teenima. Olümpia hotelli lähistel aadressil Lennuki 22 / Maakri 29 asuv 1000-ruutmeetrine krunt anti kirikule tagasi omandireformiga 1990ndate keskpaigas. Praegu asub seal kolmekorruseline paekivist büroohoone, millelt kirik teenib üüritulu.

"Meil on eskiisid tehtud ja need on linnas läbi vaadatud, positiivse hinnangu saanud. On põhjust arvata, et see algatatakse ja kujuneb Tallinna linnale edukaks," ütles Maanas lehele ja märkis samas, et kõik planeeringu etapid seisavad alles ees ja palju võib muutuda. Ehitus võib kõige varem alata nelja-viie aasta pärast.

Kirik üritas pilvelõhkujat püstitada juba 2005. ja 2008. aastal, ent põrkus toona kultuuriväärtuste ameti vastuseisule, sest kirik ja naaberkruntide omanikud tahtsid liita 3000 ruutmeetrit maad ja lammutada teele jääva ajaloolise puumaja. Praeguse planeeringuga jääks mälestis aga puutumata ja nelja maa-aluse parkimiskorrusega kõrghoone ehitataks poole pisemale alale.

Allikas: BNS

Eesti ehitus vajab raiskamise vähendamiseks kursimuutust

03.10.2014

Rakke vald müüb 300 000-eurose alghinnaga Salla mõisa

03.10.2014

Kõige populaarsemad

1

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

2

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

3

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

4

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

5

Novira rajab südalinna uue elamukvartali

6

Kinnisvaraettevõtted ootavad müügihindade kasvu aeglustumist

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi