Suvine ruumide jahutamine on 3 korda kallim kui talvel kütmine

Soovituslik temperatuur büroohoonetes ja teistes mitteeluruumides ei tohiks normide järgi ületada 25 kraadi – juba mõni kraad kõrgem temperatuur vähendab töötajate efektiivsust kuni 40% ning arvutused näitavad, et suvel on ühe kraadi võrra ruumi jahutamine üle kolme korra kallim kui talvel kraadi võrra toatemperatuuri tõstmine, selgitas USA klaasitootja Guardian esindaja.
 
“Suvel palav ja talvel külm – see on paljude meie piirkonna büroopindade pidev mure,” ütles Guardian Glassi Baltimaade turundusjuht Vaidas Petkevičius, kelle hinnangul on suurenenud kulutused kuumalainete ajal ja külmade talveilmade puhul pannud arhitekte vaatama avalike hoonete projekteerimisel energiatõhusate ja kliimamuutusi taluvate uuenduslike lahenduste poole. Samuti peavad Euroopa Liidu direktiivi kohaselt kõik uued hooned 2020. aastast ja ametiasutuste hooned juba alates 2018. aastast olema nullilähedase energiatarbimisega. 
 
“Guardianil on Euroopa kliimat silmas pidades valminud klaasfassaadide jaoks uuenduslik SunGuard klaas, mis laseb läbi küll 50% looduslikust päevavalgusest, kuid peegeldab tagasi 77% päikeseenergiast tulenevast kuumusest ja vastab samas A-energiaklassi nõuetele,” selgitas hiljuti ka Baltimaade turule sisenenud USA klaasitootja esindaja, kuidas aitab aknaklaasi valik kaasaegsetes hoones suurte temperatuurikõikumistega efektiivsemalt toime tulla.
 
“Uute euronõuete valguses on sellised multifunktsionaalsed klaasid ärihoonetele hädavajalikud, kuna neil on suurim kaitse päikeseenergia eest, kõrge päevavalguse läbilaskvus ning väikseim soojusjuhtivuse koefitsient, mis on ülimalt oluline just külma ilma puhul. Selle klaasiga klaaspaketid vastavad A-energiaklassi nõuetele ja aitavad suurendada energiatõhusust, mis on eriti oluline tänaste avalike hoonete arendajatele,” märkis Petkevičius, kelle kinnitusel ei peaks järgmisel kümnendil valmivates hoonetes töötavatel inimestel olema muret, et suvel on töötamiseks liiga palav ja talvel liiga külm. 

Kas sinu kinnisvara on heades kätes?

10.08.2014

Juunis suurenes majutusettevõtetes peatunud turistide arv

11.08.2014

Kõige populaarsemad

1

Tartu sai esimese nutipostkastidega kortermaja

2

Tallinn pani enampakkumisel hulgaliselt mitmesugust kinnisvara

3

Siim Kallas: Eestis võiks kaaluda kinnisvara maksustamist

4

Tallinna Sadam alustab D-terminali rekonstrueerimisega maikuus

5

Nordecon alustab Tartus Uus-Tammelinnas viimase kortermaja ehitust

6

Roheline on sisekujunduses uus hall

Toimetaja valik

alt

Riigikogus vastuvõetud seadus tõstab maaomanikele makstava hüvitise summat

alt

KredEx töötas välja liginullenergiahoonete näidisprojektid ja juhendmaterjali

alt

Laenuga ostetud üürikorter ajab käpakile