Hotellide täituvus on jäänud mullusele tasemele või veidi kasvanud

Eesti hotellide suvisele täituvusele pole külm ilm ega üldine majanduslik olukord mõju avaldanud ja nende külastatavus on jäänud kas mullusele tasemele või veidi kasvanud.

Tartu Dorpat hotelli tegevjuhi Gea Puidaki sõnul on suvi alanud hotellile edukalt, eriti maikuu, mil oli rekordiliselt kõrge täituvuse protsent. "Juuni jäi küll eelmise aastaga võrreldes pisut tagasihoidlikumaks, kuid seevastu juuli ja august on olemasolevate broneeringute põhjal väga head," ütles Puidak BNS-ile.

Puidaki sõnul ei mõjuta Tartu linna majutusettevõtete hõivatust ilm niipalju kui näiteks Pärnut. Tartu linna külastatavuse võtmesõna on hoopsi linnas toimuvad üritused. "Lõunanaabrite seas on väga populaarne Ahhaa keskus, kuhu tullakse ilmast olenemata," lausus ta.
Enamik Dorpati kliente suvekuudel on Soomest, Eesti siseturistid, sakslased ja lätlased. "Soomlaste ja venelaste arvu vähenemist ei ole me täheldanud, kuigi jah, venelaste huvi Tartu vastu on ikka kordades väiksem kui Tallinna vastu," sõnas Puidak.

Go Hotel Shnelli suvehooaeg on selle juhataja Hanna Kilumetsa sõnul siiani olnud igati ootuspärane ja rahuldustpakkuv. "Hotelli täituvus selle aasta esimesel poolel on olnud 1,1 protsendi võrra kõrgem kui eelmise aasta samal ajal," ütles ta BNS-ile. Juuliks-augustiks on Kilumetsa sõnul lõviosa kohti juba broneeritud. Jahedama suve mõjusid hotelli täituvusele ei tasu Kilumetsa sõnul üle hinnata, kuna Tallinnal ja Eestimaal on pakkuda palju muid väärtusi ega pole me ka kunagi olnud populaarne sihtkoht "kliimapõgenikele".

Go Hotel Shnelli külaliste pingerea kolm esimest kohta on läbi aastate jäänud samaks – esimesel kohal külastajad Venemaalt ning teist ja kolmandat kohta jagavad külastajad Eestist ning Soomest.  "Idanaabrite osakaal kõigub  ühe kolmandiku ja neljandiku vahel külastajate koguarvust ning langust ei ole meie majas täna veel tunda, küll on turiste Venemaalt traditsiooniliselt juunis veidi vähem kui pühaderohke maikuu ajal," rääkis Kilumets.

"Juuni täitumus on eelmisest aastast kõrgem ja oleme tulemustega väga rahul. Broneeringute seis järgnevateks suvekuudeks on enam vähem samal tasemel kui eelmisel aastal samal ajal," rääkis Original Sokos Hotel Viru ja Estoria juht Harry Põder BNS-ile. "Kui külm suvi on meie külastatavusele mõju avaldanud siis täitumust vaadates julgen arvata, et positiivselt."

Enamus hotelli külalistest saabub naaberriikidest Soomest, Venemaalt ja Rootsist. "Vähenenud on külastajate saabumine Venemaalt, mille peamiseks põhjuseks on ilmselt valuutakursi muutuse mõju," sõnas Põder.

Nordic Hotel Forumi täituvus on olnud 2013. aasta tasemel. "Arvestades üldist majanduslikku ja poliitilist olukorda tuleb sellega rahul olla," ütles ettevõtte juhatuse esimees Felix Mägus BNS-ile.

Ta lisas, et juuli-augusti eelbroneeringud on ka eelmise aasta tasemel. "Kui palju neist tegelikult realiseerub, see selgub peale suve," lausus Mägus. Külm ilm hotelli täituvust tema sõnul mõjutanud ei ole ja ettevõte loodab, et järgnevate kuude täituvus tuleb samuti eelmise aasta tasemel.

Hotelli külastajate hulgas kõige suurem osakaal on soomlastel, järgnevad eestlased ja venelased. Soomlasi on Mäguse sõnul mullusest rohkem, venelasi vähem.

Allikas. BNS

Tartu ja Pärnu kinnisvaraturul vaikelu

04.07.2014

Siilatsi kinnisvarafirma plaanib Kernu mõisa ärikeskust ja lennuvälja

07.07.2014

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarafirmad: oht tuleb väljaspoolt Eestit ja kinnisvarasektorit

2

Arenduste arv on poole võrra kasvanud, kuid ees terendab uute korterite defitsiit

3

Rakvere Tsentrumi kaubanduskeskus plaanib laieneda 9000 ruutmeetrini

4

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

5

Üürimajad tulevad ka riikliku sekkumiseta

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades