Arco Vara soovib nõukogus Nõgese, Tooli ja Balkini välja vahetada

Arco Vara aktsionäride erakorralise üldkoosoleku päevakorras on aktsiakapitali 2,45 miljoni eurose suurendamise kinnitamine, lisaks on plaanis välja vahetada nõukogus Arvo Nõges, Toomas Tool ja Stephan Balkin.

Toomas Tooli naisele Mari Toolile kuuluv Baltplast AS ja Arvo Nõgese Gamma Holding OÜ hääletasid 5. juunil toimunud üldkoosolekul aktsiakapitali suurendamise vastu.

Aktsionärid teevad erakorralisel üldkoosolekul ettepaneku kiita heaks 3,5 miljoni uue aktsia emiteerimine nominaalväärtusega 0,7 eurot suurendades aktsiakapitali 2,45 miljoni euro võrra, millega on uus aktsiakapitali suurus 5,8 miljonit eurot, teatas ettevõte börsile.

Uute aktsiate emiteerimisega soovib Arco Vara parandada enda kapitaliseeritust ja aktsiaemissioonist saadavaid vahendeid kasutab ettevõte investeerimiseks elamispindade arendusprojektidesse.

Lisaks teevad aktsionärid ettepaneku kutsuda tagasi Arco Vara AS-i nõukogu täiskoosseis - nõukogu liikmed Hillar-Peeter Luitsalu, Rain Lõhmus, Arvo Nõges, Aivar Pilv, Allar Niinepuu, Toomas Tool, Stephan Balkin.

Uuteks liikmeteks soovivad aktsionärid valida tagasi Rain Lõhmuse, Hillar-Peeter Luitsalu, Allar Niinepuu, Aivar Pilve ja uute liikmetena Sven Karjahärmi ja Jaanus Hellati.

Arco Vara 5. juunil toimunud aktsionäride üldkoosolekul ei kiidetud heaks aktsiakapitali suurendamist, millega oleks emiteeritud 3,5 miljonit aktsiat nominaalväärtusega 0,7 eurot. Arco Vara juhatuse liige Tarmo Sild ütles toona, et otsuse vastu hääletasid Toomas Tooli naisele Mari Toolile kuuluv Baltplast AS 900 000 häälega ja Arvo Nõgese Gamma Holding OÜ 470 000 häälega.

Silla sõnul oli hämmastav, kuidas Arco Vara nõukokku kuuluvad Baltplasti ja Gamma Holdingu esindajad nõukogus otsust toetasid ja aktsionäride üldkoosolekul sama otsuse vastu hääletasid. Ta lisas et kogu seisu muudab veel kahtlasemaks Arvo Nõgese tegevus, kes enne üldkoosolekut pakkus Rain Lõhmusele müügiks talle kuuluvat 470 000 aktsiat hinnaga 2,07 eurot aktsiast, kui selle turuhinnaks on umbes 1,2 eurot.

Nõges ütles toona BNS-ile, et tema oli aktsiate müügist kohustatud Rain Lõhmust teavitama, kes võis Nõgese hinnangul seda infot levitades rikkuda konfidentsiaalsuslepet.

Nõges pöördus enda ja ettevõtte juhatuse liikme Tarmo Silla vastu ka finantsinspektsiooni, et selgitada kas on toimunud siseinfo kasutamist või võimuga kauplemist.

Allikas: BNS

Korterit paneelmajas saab müüa vaid turuhinnaga

12.06.2014

alt

Ülemistele hakatakse ühisterminali kavandama

12.06.2014

Kõige populaarsemad

1

Kes vastutab üürniku tekitatud kahju eest?

2

Kuus tulevikupiirkonda Tallinnas, mille lähedusse maksab korterit vaadata

3

Kinnisvarabuum kestab Tallinnas veel mõnda aega

4

Kristiine Keskuses algasid ehitustööd

5

Haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi

6

EstateGuru investorid said tagasi esimese “hapuks” kuulutatud laenu

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi