Ehitustel megakogus rikkumisi

Eile viis Tööinspektsioon läbi üle-eestilise ehitusplatside sihtkontrolli, mille käigus kontrollisid 19 inspektorit 64 ehitusobjekti. 161-st tuvastatud rikkumisest 44 olid nii ohtlikud, et tuli töö peatada või töövahendi kasutamine keelustada.

19 korral peatati töö, kuna tuvastati elule ohtlik töö kõrgustes. Pea veerand kogu rikkumistest olid seotud nõuete rikkumistega kõrgustes töötamisel või ei vastanud kõrgtööks ettenähtud töövahendid nõuetele.

13 juhul peatati töö, kui töötajad ei kasutanud isikukaitsevahendeid, mitmel korral ka katusetööde tegemisel. Katusetöödel ilma ohutusvöö või -rakmeteta töötamine on üldjuhul lubatud vaid juhul kui on nõuetekohaselt katusele paigaldatud allakukkumist takistavad kaitsepiirded.

Tööde teostamine peab olema läbimõeldud ja toimuma soovitatavalt tööandja määratud isiku kontrollimisel. Tööinspektsiooni tööohutuse peaspetsialisti Indrek Avi sõnul tuleb katuselt kukkumise ohu kõrvaldamiseks piirata katuseääred, ka lühiajalisi töid võib teostada ainult isikukaitsevahenditega nagu kaitserakmed ja turvaköis.

„Kiivri kandmine on kohustuslik kõikjal ehitusplatsil, kus on peavigastuse oht. Muudes kohtades määrab kiivri kandmise kohustuse peatöövõtja,” selgitas Avi.

Eile ehitusobjektil järelvalvet vaatlemas käinud Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul kohtas ta hirmutavat suhtumist tööohutusse. „Ei tööandja esindaja ega ka töötajad ei saanud aru, miks tuleb järgida tööohutuse reegleid, miks on isikukaitsevahendite kasutamine oluline. Reeglid ei ole mõeldud kellegi kiusamiseks, vaid ikka selleks, et hommikul tööle minnes sama tervelt ka õhtul saaks koju minna.“

Maripuu lisas, et töösuhtel on kaks poolt ning hea ja toetav töökeskkond vajab mõlema panust. Avi sõnul on jätkuvalt probleemiks ka olmetingimused. „Eilse kontrolli käigus tuvastati 11 ehitusplatsi, kus ei olnud tagatud olmeruumide olemasolu. Mitmel platsil ei olnud töötajatele loodud pesemis- ega einestamisvõimalust. Mõni ehitusettevõtja ei olnud töötajatele taganud riietumiseks ega nende kuivatamiseks ruume.“ Vaid seitsmel ehitusplatsil ei tuvastatud ühtegi rikkumist. 2013.a toimus ehitussektoris 361 tööõnnetust, millest 6 lõppes surmaga. Tänase päeva seisuga on sellel aastal ehitussektoris juhtunud 101 tööõnnetust, millest 3 on lõppenud surmaga.

Pro Kapital Grupi kvartalikahjum oli 910 000 eurot

23.05.2014

Linnal on koos dokumentatsioon Tallink City planeeringu kehtestamiseks

26.05.2014

Kõige populaarsemad

1

2018. aasta – tööjõupuudus jõuab kinnisvaraturule

2

Tartu avas idaringtee kolmanda järgu liikluseks

3

Eesti odavamate piirkondade korteriturg on elavnemas

4

Arendajad ehitavad peamiselt kalleid kortereid

5

Mida kujutab endast kinnisvara ristmüük?

6

Ehitussektori buum mõjutab tervet kinnisvaraturgu

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust