Nordecon eelistab Eesti turgu, Merko ehitab lähinaabreile

Samal ajal kui Nordecon sihib üksnes koduturgu, tuleb kolmveerand Merko projektidest Lätist ja Leedust.

Merko viimane kvartaliaruanne kinnitab, et kuigi Eesti osakaal ehitustegevuses on aastaga enam kui 10 protsenti kukkunud, on tublisti müügitulu kasvatatud Leedus ja eriti Lätis, mille müügitulude osakaal on suurenenud 17,4 protsendilt 28,6 protsendile. Kusjuures kasvu nähakse tänavu jätkuva trendina, kirjutab ajaleht Äripäev.

Merko Ehituse juht Andres Trink ütles, et Läti-Leedu kasv on kindel osa firma strateegiast, sest ehkki kinnisvaraturul võib märgata väikest elavnemist, on koduturg kokku tõmbumas ja kasvuväljavaated kehvad. "Kuigi oleme tegelikult tahtnud pikki aastaid väljaspool Eestit müügitulu osakaalu kasvatada, pole see meil lihtsalt varem sellises mahus õnnestunud," kommenteeris Trink viimast kvartalit, ent möönis, et konkurents on karm lõunanaabritegi juures.

Merko viimases kvartaliaruandes lubatakse jätkuvalt otsida ehitustellimusi ning jälgida arenguid ja võimalusi Skandinaavia turul. Alustatud on valikuliselt ja projektipõhiselt osalemist Soome, Rootsi ja Norra ehitushangetel.

Tänavu on kontserni investeeringud nii varem alustatud töösolevatesse projektidesse kui ka sel aastal käivitatavatesse uutesse arendusprojektidesse suurusjärgus 45–50 miljonit eurot. "Kui turuareng seda toetab, siis neid projekte sellises mahus oleme valmis ka käivitama," märkis Trink.

Samal ajal kui Merko Ehituse esimese kvartali puhaskasum kahanes võrreldes möödunud aasta sama ajaga 1,8 miljonilt eurolt 0,7 miljonile, suurenes  Nordeconi puhaskahjum möödunud aasta sama ajaga võrreldes 0,65 miljonilt eurolt 1,02 miljonile.

Nordeconi väljaspool Eestit teenitud müügitulu moodustas tänavu esimese kvartalis ligikaudu 8 protsenti käibest. Merko kasseeris välismaalt 33,4 protsenti müügitulust. Siiski kasvas ka Nordeconi viimase kvartali välistulu 4 protsendi võrra, küündides 7 protsendile. 1 protsent väliskäibest tuli Ukrainast, kus plaanitakse tänavugi tegevust jätkata.

Kontserni teatel ei kujune tõenäoliselt sel aastal siiski müügitulu välisriikidest suuremaks kui mullu ja ka riikide jaotuses ei ole oodata muudatusi. Nordecon kirjutas kvartaliaruandes, et Läti ehitusturg pole saavutanud piisavat stabiilsust ja sisenemine püsivalt sealsele ehitusturule 2014. aastal on vähetõenäoline.

Nordecon on oma Leedus tegutseva tütarettevõtte Nordecon Statyba UAB aktiivse tegevuse peatanud. Nordeconi juht Jaano Vink ütles, et pärast masu pole neil enam Lätis ja Leedus toimivat organisatsiooni ega ühtegi töötajat. Soomes tegutsetakse Vinki sõnul tütarfirma kaudu, ent ettevõte ei soovi kasvu forsseerida.

Nordecon ja Merko Ehitus on tänavu sõlminud 73 miljoni euro eest lepinguid.

Allikas: BNS

Avalikule enampakkumisel on soodsad äripinnad Lõuna-Eestis

19.05.2014

Eften ostab transpordi- ja logistikakeskused Tallinnas

19.05.2014

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarafirmad: oht tuleb väljaspoolt Eestit ja kinnisvarasektorit

2

Arenduste arv on poole võrra kasvanud, kuid ees terendab uute korterite defitsiit

3

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

4

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

5

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

6

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

Toimetaja valik

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa