SEB: kriisiaeg pani inimesed koduostu tõsisemalt kaaluma

SEB eestvedamisel toimunud kinnisvaraostjate ja -müüjate kokkusaamine kinnitas, et praegune uue kodu ostja kaalub enne otsuse tegemist põhjalikult nii pere tegelikke vajadusi kui võrdleb nendele vajadustele vastavaid kinnisvarapakkumisi.

SEB eraisikute suuna arendusjuhi Triin Messimase sõnul tehakse sageli veel enne müügis oleva kinnisvaraga tutvumist pangas kindlaks pere laenuvõime. Kinnisvarafirmade sõnul teevad koduotsijad õigema ja kiirema valiku juhul, kui nii kinnisvaraarendaja, -vahendaja kui pank teevad kliendi heaks omavahel koostööd.  

„Kui majanduslanguse järel olid pered uue kodu ostu kavandades ettevaatlikud ja pigem lükkasid suurte finantsotsuste tegemist edasi, siis viimase paari aasta jooksul on märgata huvi suurenemist uue, perele paremini sobiva kodu soetamise vastu," rääkis Messimas.

Võrreldes niinimetatud buumiajaga aastatel 2005-2007 iseloomustab praeguseid uue kodu huvilisi aga oluliselt suurem teadlikkus. "Esimesest ettejuhtuvast kinnisvarapakkumisest enam kohe kinni ei võeta. Üsna põhjalikult kaalutakse nii tegelikke vajadusi kui võrreldakse vajadustele vastavaid kortereid/ eramuid,“ ütles Messimas.

Uue kodu väljavalimise lihtsustamiseks pakub SEB alates sellest nädalast interneti-põhist Koduvalijat. Koduvalija kasutamist tuleb alustada kinnisvaraportaalidest www.city24.ee ja www.kv.ee sobivate objektide väljavalimisest. Lisaks saab varade andmeid sisestada ka käsitsi. Seejärel on võimalik lisada endale sobivaid võrdluskriteeriume ja anda neile iga objekti juures kindel väärtus. Süsteem arvutab kasutajapoolsete hinnangute põhjal korterile või majale koondhinde, mille alusel kujuneb pingerida.

Täiendavalt saab kolm kõige enam sobivat potentsiaalset kodu panna detailsesse võrdlusesse, mille põhjal teha juba lõplik otsus. Koduvalijale on lisatud ka kaardirakendus, mis võimaldab saada täpse ülevaate objektide asukohtadest ja kaugustest näiteks töökohast, lasteaiast või koolist. Koduvalija abil saab ka välja arvutada pere ligikaudse laenuvõime ning iga objekti arvestusliku laenumakse, mis annab kasutajale kiire ülevaate uue kodu finantseerimisel laenu kasutamise väljavaatest.

Korteriühistute liit kutsub majade hoove ja ümbrust korrastama

21.04.2014

Ehitushinnaindeks pöördus I kvartalis langusele

21.04.2014

Kõige populaarsemad

1

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

2

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

3

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

4

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

5

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi