Pärnu lubab Tartu ärimeestel Ranna puiesteele hotelli rajada

Pärnu linnavalitsus asus esmaspäevasel istungil Ranna puiestee 7 kinnistu detailplaneeringuga toetama alale hotelli kavandamist.

Pärnu linn soovib, et kavandatav hoone oleks osaliselt ette nähtud ka rannateeninduseks, et vähendada ajutiste ehitiste osakaalu rannaalal. Planeeringuala hoonestuse ja seda ümbritseva lähiala parima kõrgetasemelise arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldatakse arhitektuurikonkurss, teatas linnavalitsus.

Mark Soosaar ning Kaarli tänava majaomanikud Viktor Siilats ja Enn Veskimägi astusid Pärnu Postimehe teatel 2009. aastal vastu Tartu ärimeeste kavatsusele ehitada Pärnu Rannahotelli kõrvale viiekorruseline vähemalt 200 numbritoaga hotell. Nad soovisid jätta ala pargialaks või kui see ei õnnestu, kavandatava hotelli mahtu vähendada. Küsimust, kas Ranna puiestee 7 asub Rannapargis või mitte, veeretas linnavalitsus lehe sõnul nagu kuuma kartulit.

Eelmise sajandi kuuekümnendatel aastatel ehitati Rannahotelli kõrvale ühekorruseline raviplaaži hoone, mida juba ammu ei kasutata. Ehitis kuulub 2003. aastast Tartu ärimeeste Raivo Ranna, Aivar Tuulbergi ja Urmas Uustali aktsiaseltsile C.H.P.

Kohus sundis linna C.H.P.-le maa erastama. Linnavalitsusele surve avaldamiseks jätsid ärimehed sügisel lehed hoone ümbert koristamata ja lasid paviljonil roostetada.
Samasugust taktikat on hiljem kasutatud survestamiseks, et linn lubaks näotu hoone asemele võimalikult suure hotelli ehitada.

Väino Hallikmägi linnavalitsus ei allunud survele. Kui Mart Viisitamme valitsus 2005. aasta sügisel võimule sai, tuldi taas linnapea jutule.

2006. aastal erastas linn C.H.P.-le ostueesõigusega 5953 ruutmeetrit ärimaad. Pea niisama suure maatüki, mis asub hoonest mere pool, oli C.H.P. nõus jätma pargialana linnale.

Kuu aega enne seda algatas linnavalitsus Ranna puiestee 7 detailplaneeringu eesmärgiga muuta üldmaa ärimaaks. Pärnu Postimehe küsimusele, miks linnavalitsus detailplaneeringu kehtestamist ära ootamata maa erastamisel üldmaa ärimaaks muutis, ei soovinud planeeringute abilinnapea Mart Alliku vastata.

Pärnu linnaarhitekt Karri Tiigisoon kirjutas 2011. aastal Sirbis, et randa on majandussurutis üsna tugevalt mõjutanud ning rannaala laiendamisel annab järjest enam tunda statsionaarse hoonestuse puudumine, mida peavad kompenseerima ajutised lahendused.

Allikas: BNS

Esmaspäeval avab Kredex kodutoetuste vastuvõtu

07.04.2014

alt

Näituste Kinnisvara OÜ alustas Uuslinna korterprojekti ehituse ja müügiga

07.04.2014

Kõige populaarsemad

1

2018. aasta – tööjõupuudus jõuab kinnisvaraturule

2

Tartu avas idaringtee kolmanda järgu liikluseks

3

Eesti odavamate piirkondade korteriturg on elavnemas

4

Mida kujutab endast kinnisvara ristmüük?

5

Valmis Eftenile kuuluv Laagri Selveri 4,3-miljoniline arendus

6

Maa-amet lisas geoportaali 2017. aasta ortofotod

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust