Saku Suurhalli kinnistu müüakse täitemenetluse kaudu

Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus müüb AS-ile Rocca al Mare Suurhall kuuluva kinnistu enampakkumise korras alghinnaga 50 000 eurot. Kinnistule on seatud hüpoteek 81 miljoni krooni ulatuses Go Groupi kasuks. Enampakkumisele registreerumine on avatud elektroonilises oksjonikeskkonnas www.oksjonikeskus.ee alates 17. märtsist kell 09.00 ja see lõpeb 4. aprillil.

Tänaseks on Saku Suurhalli võlg pankade poolt aastatuhande alguses antud laenulepingute alusel kasvanud ligi kaheksakohalise summani ja enamusomanik Marcel Vichmann otsustas Suurhalli tegevuse jätkamiseks osta see sajaprotsendiliselt spetsialiseerunud äriühingule. Seetõttu on Saku Suurhall pandud 9 miljoni krooni suuruse nõude rahuldamiseks müüki nii, et pärast ostutehingut jääb ostjale Suurhalli hoonet koormama hüpoteek ehk nõue summas 81 miljonit krooni. Sellise stsenaariumi realiseerumisel jääb Saku Suurhall täitma oma tänast funktsiooni. Muutub vaid omanike struktuur ja äriettevõtte bilanss, mis saab olema vastavuses Eestis kehtivate seadustega ning omakapital saab olema piisav senise tegevuse arendamiseks.

Saku Suurhalli tegevjuhi Tarmo Hõbe sõnul ei mõjuta kinnistu müük halli igapäevast tegevust. „2014. aasta kalender täieneb meil iga päevaga, rida eellepinguid on sõlmitud juba 2015. aasta peale. Saku Suurhallil on oma väga oluline koht Eesti kultuuri- ja spordielus ning see kindlasti säilib. Teisalt on päris selge, et ilma riigi ja linna aktiivse panuseta on sedalaadi objekti toimimine äärmiselt raske. Seda on tõestanud lähiriikide praktika ja ka Saku halli senine tegevusajalugu. Seetõttu toetame kindlasti iga lahendust, mis tagab Saku Suurhalli jätkusuutliku tegevuse. Teavitame nii looži- ja tooliomanikke kui ürituste korraldajaid. Nende jaoks midagi ei muutu ,“ sõnas Hõbe.

Saku Suurhalli enamusomanik ja kreeditor on läbi OÜ Pivotal ettevõtja Marcel Vichmann. Vichmanni sõnul säilivad looži-ja tooliomanike sisulised õigused, samuti otsitakse lahendusi, kuidas panna linn ja riik rohkem huvituma Suurhalli tulevikust. „Saku Suurhall on peale Eurovisiooni elegantset korraldust olnud nagu hulkuv kutsu, keda aeg-ajalt on mõni heatahtlik peremees toitnud ja mõned neist ka enda juurde elama võtnud. Aga on päris selge nii linnale, riigile kui ka erainvestoritele, et sellisel kujul jätkamine ei ole mõistlik. Mina ja minuga seotud äriühingud on Suurhalli paigutanud miljoneid eurosid ja oleme valmis seda tegevust jätkama vaid juhul, kui tekib mingi selgem omandisuhe ja strateegia. Täitemenetlus on selles mõttes kõige lihtsam ja pikaajalises plaanis ainumõistlik tegevus,“ sõnas Vichmann. Tema sõnul ei ole Saku Suurhalli ligi 15-aastase tegevusajaloo jooksul ükski A-, B- või C-aktsionär sentigi tulu saanud. „Looži-ja tooliomanikud saavad halli kasutada samadel tingimustel, mis seni. Riik ja linn saavad pakkumise tingimustel, millest on siiamaani juttu olnud,“ ütles Vichmann.

Üürnik nõustus Ober-Hausile maksma korteri eest 4500 eurot kuus

14.03.2014

alt

Ülemiste City lammutab Dvigateli kompleksi

17.03.2014

Kõige populaarsemad

1

Kes vastutab üürniku tekitatud kahju eest?

2

Kinnisvarabuum kestab Tallinnas veel mõnda aega

3

Tegevust alustas Eesti esimene üürikinnisvara ühisrahastusplatvorm

4

Kristiine Keskuses algasid ehitustööd

5

Haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi

6

Tartus avati uuenenud Pirogovi plats

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi