Uuring: eestimaalaste arvates on kindlaim investeering kinnisvara

Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse uuringu kohaselt on hindavad Eesti elanikud kõige turvalisemaks kinnisvarasse investeerimist.

Uuringust selgus, et enam kui pooled ehk 55 protsenti Eesti elanikest on kindlama tuleviku nimel valmis raha säästma, seejuures 4 protsenti elanikest hindas valmidust säästmiseks suureks, 35 protsenti mõõdukaks ja 16 protsenti väikeseks, teatas pank.

"Kõnekas on ka fakt, et kolmandikul elanikest puudub üldse võimalus kokku hoida ja iga kümnes ei soovigi seda teha," märkis teabekeskuse juhataja Lee Maripuu.

"Neile, kellel on võimalik säästa, tundub kõige tulusam paigutada raha kinnisvarasse (47 protsenti) või panka (33 protsenti). Teised säästude investeerimise võimalused, näiteks aktsiate ostmine, raha fondidesse paigutamine või pensionisambad jäid hindamisskaala alumisse otsa," lisas ta.

Kinnisvarasse investeerimise usku on teistest enam tallinlased, kõrgema sissetulekuga, 30-49-aastased, kõrgharidusega ja töötavad inimesed, ning pigem mehed kui naised.

Kümnendik inimestest on viimase 10 aasta jooksul investeerinud kinnisvarasse, mis ei ole nende kodu, ja lähema viie aasta jooksul kavatseb investeerimise eesmärgil soetada kinnisvara 13 protsenti. Kui suurem osa investeerimishuvilistest pole selleks midagi konkreetset ette võtnud, siis 32 protsenti otsib sobivat kinnisvarapakkumist, 13 protsenti kogub raha laenu sissemakseks ja 9 protsenti otsib head laenupakkujat.

Kui teabekeskuse 2013. aastal läbiviidud pensioniuuringust selgus, et 36 protsenti elanikest loodab pensionieas toimetulekul kinnisvarale, siis käesolev uuring tõi välja, et tegelikult ei ole inimesed valmis oma kinnisvarast, eelkõige kodust, loobuma. Rahaliselt tõeliselt raskesse olukorda sattudes ei ole suurem osa kinnisvara omanikest ehk 61 protsenti nõus müüma omatavast kinnisvarast mitte midagi. Vaid 12 protsenti oleks nõus müüma korterit, 8 protsenti maavaldust, 7 protsenti suvilat või maamaja ja 6 protsenti maja või ridamaja, kus elatakse.

Uuringu viis teabekeskuse tellimusel detsembris läbi Eesti Konjunktuuriinstituut. Kokku küsitleti telefoni teel juhuvalikul 800 Eesti 16-aastast ja vanemat elanikku.

Riik aitab korrastada maaperede vee-, kanalisatsiooni- ja elektrisüsteeme

04.02.2014

Supilinna teemaplaneeringut arutatakse taas märtsikuus

05.02.2014

Kõige populaarsemad

1

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

2

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

3

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

4

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

5

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi