Jätkub Loode-Pärnu tööstusküla väljaarendamine

Pärnu linn kavatseb koostöös EASiga investeerida Loode-Pärnu tööstusküla infrastruktuuride väljaarendamisse üle 1,5 mln euro. Esimeses etapis on kavas 7 ettevõttel luua Loode-Pärnusse oma tootmishooned, linn ja esimesed ettevõtted kavatsevad ehitustöödega alustada järgmise aasta suvel.

Esmaspäeval kohtusid linnavalitsuse esindajad Loode-Pärnu tööstusküla territooriumile oma tehase või esinduse rajamisest huvitatud ettevõtjatega. „Kohtusime Hollandi päritolu ettevõtte Baltic Boardiga, kes plaanib rajatavas tööstuskülas alustada keskkonnasõbraliku ehitusplaadi tootmist. Ehitusplaati tooraine on põhk ja seda on kavas kokku osta kohalikelt talupidajatelt. Samuti kohtusime aknatehase rajamisest huvitatud Aluwini esindajatega. Mõlemad ettevõtjad on Loode-Pärnu arengutega rahul ja soovivad alustada projekteerimist ning ehitust järgmine kevad-suvi,“ kinnitas kohtumisel osalenud abilinnapea Romek Kosenkranius. „Meie sõnum on jätkuvalt sama – kui ettevõtjal on reaalne huvi olemas, siis meie aitame igakülgselt kõik dokumendid korda ajada ning oma tootmine Pärnus avada." Kosenkranius lisas, et tegemist on ettevõtlust soodustava pakkumisega, sest linn on lubanud tootmiskrundi piirideni välja ehitada teedevõrgu ja valgustuse, Pärnu Vesi hoolitseb trasside väljaehituse eest ning hoonestusõiguse tasuks on määratud 3 €/m² kohta, jagatuna aastatele 2013-15. Kui ettevõte on rajanud äriplaanis näidatud hooned ja majandustegevuse uues kohas käivitanud, saab ettevõtja kinnistu võõrandada seejärel sümboolse hinna - ühe euroga.

EASilt taotleb linn 1 mln euro suurust toetust vajalike infrastruktuuride väljaehitamiseks. Ülejäänud investeeringuks vajamineva summa on Pärnu linn planeerinud oma eelarvesse ja osaliselt investeerib piirkonna veemajandusse AS Pärnu Vesi. Loode-Pärnu tööstusküla projekti raames on linnal kavas välja ehitada I etapi (Tallinna maantee ja Ehitajate tee ristmiku vahetu lähedus) tänavad Pärlimõisa tee ja Rehepapi tänava koos vee- ja kanalisatsioonitrasside ja tänavavalgustusega, samuti kõnniteed. Tänavad on vajalikud rajatavatele tootmishoonetele juurdepääsude tekitamiseks.

„Kuna mitu ettevõtet hakkaks juba kevadel ehitama, peame omalt tegema kõik selleks, et tootmisküla  infrastruktuurid suve lõpuks rajatud saaks. Eelprojekt on valmis, tööprojekt valmib talve jooksul ja kevadel kuulutame välja riigihanke teede ja trasside väljaehituseks koostöös Pärnu Veega,“ kommenteeris Kosenkranius.

Lisaks Baltic Boardile ja Aluwinile on Loode-Pärnu tööstusküla vastu huvi tundud mitmed ettevõtte, nende seas AS Wendre, Pereauto, Vecta Design. Kokku on huvitatud ettevõtteid hetkel 7, neist 3 väliskapitalil baseeruvat, millest omakorda 1 oleks täiesti uus investeering Eestisse. Tööstusala sissesõidule on rajatud gaasitankla, mis võimaldab kavandada tööstuskülla ka gaasikütet.

EASil on plaanis teha Pärnu linna puudutav rahastus-otsus selle aasta 51. nädalal.

Kuidas soetada kinnisvara mitteabielulises kooselus?

03.12.2013

Tallink City arendus kogub uut hoogu

04.12.2013

Kõige populaarsemad

1

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

2

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

3

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

4

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

5

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

6

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi