Reedel avatakse Tartu Idaringtee esimene ehitusala

Ehkki viimase aasta jooksul on suurema osa ajast liiklus läbinud Võru ja Ringtee tänava ristmikku ehk rajatavat Võru liiklussõlme, on seal samaaegselt kestnud ka intensiivsed ehitustööd. Selle kuu lõpul lõpevad peamised ehitustööd Idaringtee esimesel ehitusalal, lõplik valmimist ähtaeg on 2014. aasta jaanuari lõpp. Reedel, 22. novembril kell 14 avatakse pidulikult esimene ehitusala.

Võru tänava viaduktil toimuval avatseremoonial osalevad Tartu linnavalitsuse, maanteeameti, Nordeconi jt asjassepuutuvate organisatsioonide esindajad. Avakõne peab Tartu linnapea Urmas Kruuse, esineb puhkpilliorkester Popsid.

"Kui vaadata kogumaksumust, on Idaringtee Tartu linna jaoks sajandi ehitus," lausus Tartu linnapea Urmas Kruuse. "Võtsime nii suure projekti

ette selleks, et viia transiitliiklus linnast välja ning luua tartlastele parem elukeskkond, arendada ühistransporti ja jalgrattateid. Ka otseselt

Idaringtee projekti raames rajatakse kokku 11,2 kilomeetrit jalgrattateid."

Esimene ehitusala on valdavalt rekonstrueeritav Ringtee tänav Postmaja juurest kuni Tartu vanglani ja lõigu pikkuseks on 2,1 kilomeetrit.
Lõppevas ehitusalas ehitati välja Võru tänava eritasandiline liiklussõlm, mis koosneb ühest viaduktist, neljast rambist, kahest liiklusringist ja kogujateedest. See liiklussõlm moodustab linnapiirist välja jääva ja maanteeameti tellitavate tööde mahus oleva Postimaja liiklussõlmega ühise terviku ning võimaldab Ringtee tänavat jõuda sujuvalt, konfliktivabalt  ja peatumata Tallinn-Tartu-Luhamaa maanteele, ületades eritasapindades nii Võru tänava kui ka raudtee.

Põhiosas on ehitatav tee neljarealine (2+2 sõidurada). Jalaka ja Tähe ristmikele ehitati uued fooriristmikud, Turu tn ja Ringtee tänavat ühendab ringristmik. Peaaegu kogu tee ulatuses ehitati mõlemale poole kergliiklusteed, ainult Turu ja Ringtee liiklusringist Ihaste poole hakkab

kergliiklustee kulgema ühel pool teed.

Idaringtee 1. ehitusalaga üheaegselt lõpevad tööd ka maanteeameti tellitud Tartu läänepoolse ümbersõidu 4. ehitusalal. Mõlema ehitusala tö övõtja leidmiseks korraldati ühine hange, kus ehituse riigihanke võitis ühispakkumus, mille esitasid AS Nordecon, AS Järva teed ja AS EA Reng.

Omaniku järelevalvet teostab AS Taalri Varahaldus. Mõlemat ehitusalal rahastatakse töid 85% ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest ning 15% tööde maksumusest tasuvad vastavatel ehitusaladel Tartu linn ja maanteeamet.

Tööd jätkuvad Idaringtee 2. ehitusalal, mis viib liiklejad tulevikus Turu ringilt üle Emajõe Lammi tänavale. Teine ehitusala valmib 2015. aasta kevadel.


Pindi Kinnisvara: Kahe nädalaga kolmandik majast müüdud

20.11.2013

Baltikum kaotas EL-is mullu suhtarvuna enim elanikke

20.11.2013

Kõige populaarsemad

1

2018. aasta – tööjõupuudus jõuab kinnisvaraturule

2

Tartu avas idaringtee kolmanda järgu liikluseks

3

Eesti odavamate piirkondade korteriturg on elavnemas

4

Mida kujutab endast kinnisvara ristmüük?

5

Arendajad ehitavad peamiselt kalleid kortereid

6

Valmis Eftenile kuuluv Laagri Selveri 4,3-miljoniline arendus

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust