Colliers: Kaubanduspindade sektorit mõjutab üha enam internetikaubandus

Colliersi analüütikute koostatud turuülevaate kohaselt on hetkel aktiivseim kaubanduspindade sektor, mille tulevik on tugevalt seotud jõudsalt kasvava ja pikemas perspektiivis kogu jaeturgu mõjutava internetikaubandusega. Büroopindade turul on käesoleva aasta teises pooles olnud kõige aktiivsemad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektoris tegutsevad ettevõtted, selgub pressiteatest. Vastukaaluks on aga tööstus- ja ehitussektoris tegutsevate ettevõtete seas näha aktiivsuse vähenemise märke.

Kaubanduskeskused on selgelt, kuid ettevaatlikult turupositsiooni tugevdamiseks samme astumas. "Suuremad ja veel mitte laienenud keskused on teatanud, et kavatsevad kaubanduspinda värskendada või laiendada. Lisaks avas mõned päevad tagasi uksed Tallinna kesklinnas asuv uus kaubanduskeskus Postimaja, millest saab eeldatavasti veel üks kesklinna ärikvartali tõmbenumbritest. Samas on hetkel veel raske prognoosida, kui atraktiivseks ja mõjukaks uus keskus osutub," ütles Colliers International Advisorsi partner Margus Tinno.

Sarnaselt Euroopaga kasvab Eestis jõudsalt internetikaubandus. Eurostati andmetel kinnitas ligi 60 protsenti internetikasutajatest Euroopa Liidu 28 liikmesriigis, et nad sooritasid 2012. aastal oste internetis. Eesti inimestest ostles internetis 29 protsenti. See tendents näitab, et internetikaubandusel on Eestis suur kasvupotentsiaal, mis pikemas perspektiivis mõjutab kogu jaeturu tulemusi.

Lao– ja tööstuspindade turul on kõige suurem nõudlus 500-1000 ruutmeetri suuruste kvaliteetsete pindade järele. Hetkel on renditurul klassikaliste laopindade sektoris pakkumises üle 1000-ruutmeetrised pinnad ja komplekssete büroo-laopindade ja väikeste tööstus-laopindade sektoris leiab enim väikeseid, kuni 500-ruutmeetriseid pindasid. Olukord on mõneti paradoksaalne, kuna hetkel ei vasta nõudlus Tallinna laopindade turul olevale pakkumisele.

Eesti investeerimisturg on jätkuvalt aktiivne. Lisaks kohalikule kapitalile otsib ka väliskapital võimalusi Eesti kinnisvaraturule investeerida. Kõige aktiivsemad on Venemaa investorid, kes soovivad siinsele turule varahaldusettevõtete kaudu investeerida. Mitmete investeerimisportfellide hoiuperiood on jõudnud punkti, kus väljumine on juba tõsiseks teemaks muutunud. See on muutnud kinnisvarainvesteeringute valiku veidi rikkalikumaks ja mitmekesisemaks.

Colliers International Advisors on osa rahvusvahelisest kinnisvarateenuseid osutavast konsultatsioonifirmast Colliers International, millel on 62 riigis 482 esindust.

Tartu Linnavolikogu suunas avalikule väljapanekule Supilinna teemaplaneeringu

29.10.2013

Lasnamäele kavandatakse uut kaubanduskeskust

29.10.2013

Kõige populaarsemad

1

2018. aasta – tööjõupuudus jõuab kinnisvaraturule

2

Tartu avas idaringtee kolmanda järgu liikluseks

3

Arendajad ehitavad peamiselt kalleid kortereid

4

Eesti odavamate piirkondade korteriturg on elavnemas

5

Ehitussektori buum mõjutab tervet kinnisvaraturgu

6

Mida kujutab endast kinnisvara ristmüük?

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust