Maaülikool müüb endist peahoonet

Eesti Maaülikool katsub leida ostja Tartus Kreutzwaldi 64 asuvale majale, kus paiknes aastail 1996–2007 ülikooli peahoone ning kus praegu töötavad kõrgkooli haldusteenistus ja teised tugiüksused, kirjutab Tartu Postimees. «See on seoses meie territoriaal-ruumilise arengukavaga,»selgitas maaülikooli rektor Mait Klaassen. «Muudame oma ülikoolilinnaku kompaktsemaks. Ülikooli nõukogu otsusega jätame endale alles vaid vara, mis on meile arengukava järgi obligatoorselt vajalik õppe- ja teadustöö tegemiseks praegu ja pikas perspektiivis.»

Kreutzwaldi 64 majja kolis maaülikool, toonase nimetusega Eesti põllumajandusülikool 1996. aastal Riia 12 majast, mida kasutavad praegu kõrgem sõjakool, lahingukool ning Kaitseliidu Tartu malev. Riia mäel oli ülikool üle neljakümne aasta, alates 1954. aastast. Enne seda oli kolm aastat Laias tänavas.

Praegusse peahoonesse, Kreutzwaldi 1 paiknevasse endisse loomakasvatusinstituudi majja, mis valmis 1992. aastal, koliti kuus aastat tagasi.

Eesti Maaülikool ootab ostuhuvilistelt Kreutzwaldi 64 kohta hinnapakkumisi 4. novembriks, kinnistu alghind on 960 000 eurot. Pidades silmas viimaste aastate kogemust, et mõnd kinnistut on maaülikool proovinud edutult müüa mitmel korral, pidas Mait Klaassen endise peahoone esimese müügikatse nurjumist üsna tõenäoseks, kirjutab Tartu Postimees.

«Kinnisvara müügid võtavad praegu aega, see pole buumi tõusujoon,» tõdes Klaassen. «Aga meil ei ole müügiga üldse kiiret, me pole planeerinud seda tulu kuhugi eelarvetesse. Riputasime müügikuulutuse üles ja vaatame, mida turg selle asja kohta ütleb.»

Klaasseni sõnul on enda äramajandamisega raskusi praegu kõigil Eesti ülikoolidel ning maaülikool pole erand. Kokkuhoidu tuleb otsida igast valdkonnast ning üks käegakatsutavamaid võimalusi on ebarentaablitest ruumidest loobumine. Muu hulgas aitab see kergendada laenukoormat.

«Aga see ei anna põhjust kiirustada,» rõhutas Klaassen. Ta pidas võimalikuks, et Kreutzwaldi 64 majas leiab endale pasliku kodu mõni riigiasutus või kool.

Kui ostja leitakse ja müügileping sõlmitakse, on Klaasseni sõnul võimalik mahutada praegu Kreutzwaldi 64 majas töötavad haldusteenistus ja teised tugiüksused maaülikooli olemasolevaisse hooneisse. Kuhu sel juhul kolitakse, on Klaasseni sõnul otsustamata.

Kreutzwaldi 64 maja keldris on 2007. aasta septembrist peale paiknenud ka maaülikooli mikromeierei, mida veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi toiduteaduse ja -hügieeni osakond on kasutanud laboratooriumina õppe-, katse- ja arendustööks.

Maaülikool püüab samuti müüa otsustuskorras Harku vallas paiknevat endise eksperimentaalbioloogia instituudi 21-hektarist kinnistut. Esimest korda pani maaülikool selle kinnistu müüki 2011. aasta kevadel 1,38 miljoni eurose alghinnaga.

Otsustuskorras on müügis ka 6300-ruutmeetrine Kahru­nina hoonestatud kinnistu Võnnu vallas Ahunapalu külas.

Rektor Mait Klaassen ütles, et otsustuskorras lähevad müüki vaid kinnistud, mille avalik enampakkumine on vähemalt kaks korda nurjunud.

Allikas: BNS

Võru plaanib laiendada tänavavalgustust

18.10.2013

Ehitushinnaindeks III kvartalis tõusis

21.10.2013

Kõige populaarsemad

1

2018. aasta – tööjõupuudus jõuab kinnisvaraturule

2

Tartu avas idaringtee kolmanda järgu liikluseks

3

Eesti odavamate piirkondade korteriturg on elavnemas

4

Mida kujutab endast kinnisvara ristmüük?

5

Valmis Eftenile kuuluv Laagri Selveri 4,3-miljoniline arendus

6

Ehitussektori buum mõjutab tervet kinnisvaraturgu

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust