Technopolis ostab 220 miljoni euroga ärilinnaku Oslos

Ülemiste City suurarendaja Technopolis Ülemiste AS-i emafirma Technopolis Plc sõlmis lepingu Norra ettevõtte IT Fornebu Properties AS-iga (ITFP), millega omandatakse ühiselt ärilinnak Oslo lähistel väärtusega 220 miljonit eurot.

"Antud tehing avaldab pikas perspektiivis kindlasti positiivset mõju ka Eesti-Norra ärisuhetele," sõnas Technopolis Ülemiste juhatuse esimees Gert Jostov pressiteates. "Linnakute koostöös avaneb Eesti ettevõtjatel võimalus leida huvitavaid äripartnereid Skandinaaviast."

Linnaku omanikuks saab Technopolise ja IFTP ühisettevõte, millest 70 protsenti kuulub Technopolisele. Omanikud investeerivad ettevõttesse kokku ligi 77 miljonit eurot omakapitali, sellest 54 miljonit investeerib Technopolis, ülejäänud 65 protsenti ostust finantseeritakse aga sündikaatlaenuga erinevatest pankadest.

Fornebu ärilinnak paikneb kuus kilomeetrit Oslo kesklinnast lääne pool Baerumi valla Fornebu rajoonis, mis on üks Suur-Oslo kõige kiiremini kasvavaid äri- ja elurajoone, kus paiknevad Norra suurettevõtete Telenor, Aker Solutions ja Statoil peakontorid.

Ärilinnak koosneb kahest uusehitisest ning ühest renoveeritud hoonest, koos 1200-kohalise maa-aluse parklaga. Ärilinnaku väljaüüritav pind on kokku 70 500 ruutmeetrit ja finantshõivatuse määr 90 protsenti.

Ärilinnaku eeldatav esmane netotootlus on 6,7 protsenti ja stabiliseeritud tootluseks oodatakse rohkem kui 7,7 protsenti. Vara netotootlus on 6,4 protsenti. Technopolis konsolideerib 100 protsenti ühisettevõtte finantsnäitajatest oma aruandlusesse. Ostu oodatav mõju grupi 2014. aasta netomüügikäibele ja EBITA-le on vastavalt ligi 19,3-20,1 miljonit eurot ja 14,5-15,1 miljonit eurot.

Seoses tehinguga on Technopolis ITFP-ga kokku leppinud lisa 15 000–25 000 ruutmeetri äripinna õiguste ostu optsiooni kõrvalkinnistust, mida omab ITFP ja mille detailplaneering muutub järgmise viie aasta jooksul.

Tehingu eeldatavaks läbiviimise ajaks on detsembri lõpp ning sel puudub materiaalne mõju Technopolise 2013. aasta netomüügikäibe ja kulumieelse ärikasumi kasvuprognoosidele, milleks on jätkuvalt 14-17 protsenti võrreldes eelmise aastaga.

Technopolis Plc haldab praegu juba kaheksat ärilinnakut Soomes ning ühte Tallinnas, Vilniuses ja Peterburis.

Technopolise tehingupartner ITFP on Norra kinnisvaraettevõte, millel on üheksa osanikku, neist suurim on riigiettevõte Norra Tööstusarenduse Korporatsioon. Technopolis võtab tööle ITFP 10 töötajat, kes hetkel vastutavad ärilinnaku halduse eest.

Technopolis Ülemiste kuulub 49-protsendilise osalusega AS-ile Mainor Ülemiste ja 51-protsendilise osalusega Technopolise kontserni emaettevõttele Technopolis Plc.

Elektri börsihind 11 protsenti mullusest kõrgem

15.10.2013

Tallinn laiendab kõnniteid ühistute kulutusi kasvatades

15.10.2013

Kõige populaarsemad

1

2018. aasta – tööjõupuudus jõuab kinnisvaraturule

2

Tartu avas idaringtee kolmanda järgu liikluseks

3

Eesti odavamate piirkondade korteriturg on elavnemas

4

Mida kujutab endast kinnisvara ristmüük?

5

Valmis Eftenile kuuluv Laagri Selveri 4,3-miljoniline arendus

6

Maa-amet lisas geoportaali 2017. aasta ortofotod

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust