Tartus avatakse 3,1 miljonit eurot maksnud loodusmaja

Täna, 20. septembril avatakse Tartu Keskkonnahariduskeskuse uus loodusmaja. Tegemist on tervikliku ja energiasäästliku kompleksiga, mis pakub õppimiseks erinevaid keskkondi. Maja ehitamine ja sisustamine läks kokku maksma 3 120 807 eurot, millest 2 808 726 eurot tuli SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) vahendusel Euroopa Regionaalarengu Fondist.

„Kuu alguses avasime keskkonnahariduskeskuse Pärnu kesklinnas, nüüd siis ka Tartus,“ sõnas KIKi juhatuse esimees Veiko Kaufmann.„Ka keskkonnahariduse andmise juures on oluline ajaga kaasas käia ning äsja valminud energiatõhus ja kaasaegsete võimalustega loodusmaja on selle pärast kindlasti atraktiivne koht mitte ainult Tartu loodushuvilistele, vaid inimestele igast Eesti nurgast,“lisas Kaufmann.

Keskkonnahariduskeskuse uues loodusmajas hakkab tegutsema 18 huviringi. Ka ruumide valik on lai ning tegutseda saab nii laboris, huviklassides, loovustoas, maheköögis kui ka temaatilistes looma-ja linnutubades. Hoones on talveaed, kus on rõhku pandud taimedele, mille tooteid saavad inimesed osta igapäevaselt poest. Näiteks kasvab aias mandariini-, mandli- ja banaanipuu ning rosmariini põõsas. Info ja fotod Tartu Keskkonnahariduskeskuse kodulehel.

Tartu koos Pärnuga on üks neist vähestest linnadest, kus omavalitsus on leidnud võimaluse ja vajaduse jätkata aastatel 1952–1953 alguse saanud loodusmajade pidevat tegevust. Külastajad on oodatud loodusmajaga tutvuma alates homsest, 21. septembrist, kui huvilistel on võimalik osaleda juba nii õpitubades kui teha kaasa ka ringkäike. Täpsem kava siin.

Euroopa Regionaalarengu Fondist on KIK keskkonnahariduse arendamisse suunanud 13 projekti peale kokku 22 miljonit eurot. Projektide toetamise eesmärk on läbi asjakohase taristu rajamise ja arendamise parandada ning ühtlustada keskkonnahariduse kättesaadavust Eestis.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist kolmeteistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti. Fotogalerii KIKi kaudu rahastatud objektidest.

Navitrolla jätkab Võru kortermajade ülemaalimist

20.09.2013

Narva linn müüb miljoni euroga Raudsilla tänava kinnistut

23.09.2013

Kõige populaarsemad

1

2018. aasta – tööjõupuudus jõuab kinnisvaraturule

2

Kuidas sisustada väikest vannituba?

3

Mida kujutab endast kinnisvara ristmüük?

4

Kunderi 33 – Torupilli asumi silmarõõm

5

Valmis Eftenile kuuluv Laagri Selveri 4,3-miljoniline arendus

6

Merko ehitab 5 miljoniga Toom-Kuninga tänavale korterelamu

Toimetaja valik

alt

Kes müüb korteri kallimalt – maakler või omanik?

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust