Kunstiakadeemia müüb Tartu maantee krundi maha

Seoses Tallinnas Kalamajas asuva ajaloolise vabrikuhoone kohaldamisega Eesti Kunstiakadeemia (EKA) õppehooneks müüb akadeemia maha Tallinna kesklinnas aadressil Tartu maantee 1 asuva krundi.

EKA rektori Signe Kivi sõnul töötatakse Tartu maantee 1 kinnistu edasine tegevuskava välja EKA ja Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) koostöös. "See krunt on plaanis maha müüa, aga me ei kiirusta sellega ja soovime saada õiglast hinda," ütles Kivi kolmapäeval BNS-ile. "Oleme projekti Kotzebue tänaval üles ehitanud nii, et me ei pea seda Tartu maanteel asuvat kallist krunti kiiresti müüma."

EKA ja RKAS sõlmisid kolmapäeval koostöölepingu, mille järgi nad omandavad Tallinnas Kotzebue tänav 1/Põhja puiestee 7 asuv ajalooline vabrikuhoone, et sinna rajada kunstiülikooli uus õppehoone. Kava kohaselt peaks uues asukohas algama õppetöö 2016. aastal.

Algselt pidi EKA uue õppehoone ehitama Tallinnasse Tartu maantee 1 kinnistule. Ehitusprojekti eelarve oli 28,9 miljonit eurot, 12 miljoni euroga pidi projekti toetama sihtasutus Archimedes ning pea kümne miljoniga Eesti riik.

Sihtasutus Archimedes tegi 2012. aasta alguses EKA-le teatavaks otsuse, mille kohaselt ei pea Archimedes võimalikuks EKA uue õppehoone projekteerimist ja ehitust ligi 12 miljoni euroga rahastada. Sihtasutuse teatel oli toona põhjust kahelda, et EKA jõuab struktuuritoetuste kasutamiseks ette nähtud ajaperioodi jooksul ehk 2015. aasta augusti lõpuks projekti ellu viia. EKA esitas otsuse peale vaide.

Märtsis otsustas haridus- ja teadusministeerium, et ei rahulda EKA vaiet Archimedese otsusele, kuna sihtasutuse tegevus ja otsused on ministeeriumi hinnangul põhjendatud ja seaduspärased.

Juunis teatas EKA, et küsib pakkumisi uue õppehoone rajamiseks sobivate kruntide kohta Tallinna kesklinnas, et kõiki alternatiive kaaludes valida välja parim asukoht uue õppehoone paiknemiseks. Oktoobris otsustas kunstiakadeemia nõukogu jätkata võimalusel uue hoone rajamist Tallinna kesklinnas asuvale Tartu maantee 1 krundile.

Tänavu jaanuaris otsustas valitsus EKA hoonele mõeldud 9,97 miljonit eurot jaotada ümber muudele haridusprojektidele.

Allikas: BNS

Üürihinnad on tõusnud 30%

18.09.2013

Mustamäel on tulekul koduomanike konverents

19.09.2013

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarafirmad: oht tuleb väljaspoolt Eestit ja kinnisvarasektorit

2

Arenduste arv on poole võrra kasvanud, kuid ees terendab uute korterite defitsiit

3

Rakvere Tsentrumi kaubanduskeskus plaanib laieneda 9000 ruutmeetrini

4

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

5

Eestis asuv hotell valiti parima disainiga luksushotelliks

6

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

Toimetaja valik

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades