Arendajad ei pea ministeeriumite ühishoone kontsessiooni tulutoovaks

Merko Ehituse, Skanska ja Nordeconi hinnangul peletavad nelja ministeeriumi ühishoone ehitamise kontsessioonilepingu tingimused investorid eemale, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Riigile on joonistatud väga hea projekt. Nad saavad esmalt rahandusministeeriumi krundi müügist seitse miljonit eurot ning ruumid neljale ministeeriumile. Kuid mina ei näe esmaste arvutuste järgi seda kasu, mida kontsessiooni võitja sealt saab," ütles Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus lehele.

Esiteks on pakutav rendi hind 10,6 eurot ruutmeetrilt Annuse sõnul tagasihoidlik. Teiseks võtab kontsessiooni võitja vastutuse energiakulu eest. "Nende tingimustega on väga ebahuvitav selle objekti pärast võistlema minna," ütles ta.

Skanska juhatuse esimehe Andres Aaviku sõnul on kontsessiooni võitjale pakutav ministeeriumide 10-aastane rendileping liiga lühike. "Odav raha uue ministeeriumihoone ehitamiseks tuleb välismaalt ja investori jaoks oleks põhjendatav panustada vähemalt 30 aasta pikusesse garanteeritud rendilepinguga projekti," ütles ta.

Samuti on Aaviku sõnul ehitamise tähtaeg liiga lühike.

Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink ütles, et ehitusettevõttena tahaks Nordecon väga seda maja ehitada, kuid arendajana ettevõte kontsessiooni pärast võistlema ei hakka. "Pealiskaudsete arvutuste järgi ei näe ma ka arendaja jaoks võimalust selle projekti pealt tulu teenida," ütles ta.

"RKAS pole siin endale riske jätnud, mistõttu ma ei imesta, kui kontsessiooni konkursile ei tule ühtegi pakkumist," lisas Vink.

Riigi Kinnisvara AS ( RKAS) kuulutas augustis välja ehitustööde kontsessiooni, millega soovitakse leida arendaja nelja ministeeriumi ühise hoonekompleksi rajamiseks. Hoone valmib plaanide järgi 2016. aastal.

Rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ning justiitsministeeriumi ühine hoonekompleks koos kahe maa-aluse parkimiskorrusega on kavas ehitada Tallinnasse Suur-Ameerika 1 ja Väike-Ameerika 2 kinnistule ehk rahandusministeeriumi praeguse hoone asemele ja selle taga oleva staadioni vahele.

Arendaja kasuks seatakse hoonestusõigus ja ettevõttega sõlmitakse hoonekompleksi kasutamiseks üürileping kümneks aastaks.

Allikas: BNS

Nelja ministeeriumi jätkamine olemasolevates hoonetes ei ole majanduslikult mõttekas

02.09.2013

RKAS-i heitmekvoodi rahadest tehtavad projektid valmivad novembris

02.09.2013

Kõige populaarsemad

1

Hipsterkorterite hinnad põrkusid taluvuspiiriga

2

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

3

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

4

Uus-Peetri Kodu – mugav elu pealinna lõunaväravas

5

Novira rajab südalinna uue elamukvartali

6

Kinnisvaraettevõtted ootavad müügihindade kasvu aeglustumist

Toimetaja valik

alt

SEB: Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

alt

Väikeste ruumide sisustamine nõuab nutikust

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi