Arco Vara sai kuue kuuga 1,5 miljonit eurot kasumit

Tallinna börsil noteeritud kinnisvarakontserni AS Arco Vara esimese poolaasta puhaskasum oli 1,5 miljonit eurot, mullu samal ajal oli puhaskahjum 1,3 miljonit eurot.

Kontserni 2013. aasta kuue kuu müügitulu oli 7,7 miljonit eurot, 2012. aasta esimese poolaasta tulemus oli 11,1 miljonit eurot. Müügitulu oli 2013. aasta esimesel poolaastal 31 protsenti väiksem kui aasta tagasi samal perioodil. Müügitulu langus on tingitud eelkõige ehitustegevuse mahtude olulisest vähenemisest, teatas Arco Vara börsile.

Teenindus- ja arendusdivisjoni tulud kasvasid vastavalt seitse protsenti ja viis protsenti, võrreldes eelmise aasta kuue kuu tulemusega.

Ärikasum oli esimesel poolaastal kaks miljonit eurot, sellest üks miljon eurot oli eraldise tühistamine. 2012. aasta samal perioodil kujunes kontserni ärikahjumiks 0,6 miljonit eurot.

Edasiseks kasumlikkuse hoidmiseks on ettevõtte hinnangul vajalik müügimahtude kasvatamine. Kasvu toetavad teenindusdivisjoni üksused, kuid ennekõike tuleb kasvuvõimalusi otsida arendustegevuse jätkamisest ja laiendamisest.

Kahjuks on Arco Vara tootmisprotsessi aastatega tekkinud märkimisväärne lõhe, mis eraldab arendusdivisjoni tänast valmis korterite ja kruntide laoseisu ja tulevikus valmivate toodete laoseisu, märkis ettevõte. Tuleviku laoseis on täna alles pooltoodete staadiumis ning pooltoodete lõpuleviimiseks on vaja kapitali.

Seetõttu on kontserni eesseisev kõige suurem väljakutse arendustegevuse vahepealne rahastamine aastatel 2013 – 2014, samuti pooleliolevate arendusprotsesside kiirendamine, et ajalist lõhet tänase laoseisu ja tulevikus müügile tulevate toodete vahel lühendada.

Omakapitali suhe varadesse on poole aastaga oluliselt paranenud ja moodustab 17,1 protsenti varade mahust, aastavahetuse seisuga oli vastav näitaja 10,8 protsenti.

Laenukoormus on vähenenud tasemele 15,2 miljonit eurot, mullu samal ajal oli see 20,9 miljonit eurot. Laenude keskmine intressimäär on langenud tasemele 5,1 protsenti aastas. Üle 80 protsenti kontserni laenudest on seotud Bulgaaria arendusprojektidega.

Tänavu teisel poolaastal on oodatav laenukoormuse kasv, kuna kontsern plaanib olemasolevate toodete müügi kõrvalt laiendada arendustegevust ning ainuüksi müügist saadav vaba kassavoog seda ei võimalda.

Ehituslepingute järelejäänud maht oli teise kvartali lõpu seisuga üks miljon eurot, 2012. aasta teise kvartali lõpus 10,3 miljonit eurot. Kontsern lõpetab 2013. aastal nõuetekohaselt kõik pooleliolevad ehituslepingud keskkonnaehituse valdkonnas. Tegevust keskkonnaehituse valdkonnas jätkata plaanis ei ole.

Kuue kuu jooksul müüdi kontserni poolt arendatavates projektides 52 korterit ja krunti, 2012. aasta esimesel poolaastal 35.

Ettevõte ehitas lõpuni 14 korterit Riias, Bišumuiža-1 arendusprojektis ning algas nende müük, 14 korterit on pooltootena veel lõpuniehituse ootel. Algasid ettevalmistused Sofias, Manastirski projektis sektsioonide A ja B lõpuniehituseks, kuhu tuleb ligikaudu 130 korterit.

Arco Vara omandas kogu ulatuses Tallinnas Paldiski mnt 70c kinnistu ja algatas kinnistu detailplaneeringu vähemalt 300 korteri ehitamiseks. Algasid ettevalmistused Liimi 1b ja Lehiku tänava kinnistute deailplaneeringute algatamiseks Tallinna linnas.

Ettevõte tegi ka täiendavaid investeeringuid Sofias Madridi projekti, et suurendada sellest saadavat rendi- ja müügitulu. Plaanis on investeeringute jätkamine.

Teises kvartalis realiseeris ettevõte Tivoli projekti avalikul enampakkumisel ning jätkas lahenduste otsimist Ahtri 3 projekti restruktureerimiseks. Teise kvartali jooksul selleks rahuldavat lahendust leida ei õnnestunud, osapoolte pingutused jätkuvad.

Kuni kohtuliku või kohtuvälise lahenduse leidmiseni tuleb konservatiivsuse põhimõttest lähtuvalt hoida üleval ka 1,9 miljoni euro suurust eraldist seoses Arco Investeeringute AS-i poolt Danske pangale sidusettevõtte Arco HCE laenukohustuste katteks antud käendusega, märkis ettevõte.

Allikas: BNS

Technopolis Ülemiste kasum kasvas esimesel poolaastal 12,5 protsenti

16.08.2013

Tallinn kavandab Pääsküla rabasse kaitseala loomist

19.08.2013

Kõige populaarsemad

1

Loe erakordselt originaalse tekstiga kinnisvarakuulutust

2

Kinnisvarafirmad: oht tuleb väljaspoolt Eestit ja kinnisvarasektorit

3

Arenduste arv on poole võrra kasvanud, kuid ees terendab uute korterite defitsiit

4

Rakvere Tsentrumi kaubanduskeskus plaanib laieneda 9000 ruutmeetrini

5

Üürimajad tulevad ka riikliku sekkumiseta

6

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

Toimetaja valik

alt

Haldusreformi järel muutub Eestis ligi 200 000 elukoha aadressi

alt

Virtuaaltuur aitab kinnisvara kiiremini müüa

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades