Arco Vara käive kasvas teises kvartalis 1,7 protsenti 2,1 miljonini

Kinnisvarafirma Arco Vara käive kasvas teises kvartalis 1,7 protsenti 2,1 miljoni euroni, arendusdivisjoni müügitulu kasvas seejuures 1,1 protsenti ja teenindusdivisjoni müügitulu 5,1 protsenti, teatas ettevõte börsile.

"Eesmärgi täitumine, kahekordistada Arco Vara tegevusmaht ja kasum 2018. aasta lõpuks, on teise kvartaliga mitme edusammu võrra lähemal," kirjutas ettevõtte juhatus vahearuandes. Juhatuse sõnul jäävad ettevõtte finantsnäitajad tagasihoidlikuks kuni 2017. aasta kolmanda kvartali lõpuni.

Kontserni teise kvartali ärikahjumiks kujunes 100 000 eurot ja puhaskahjumiks 200 000 eurot, mullu samal perioodil teeniti ärikasumit 200 000 eurot ja puhaskasumi näitaja oli sisuliselt nullis.

Poolaasta ärikasum oli 1,2 miljonit eurot ja puhaskasum 900 000 eurot, mullu olid samad näitajad vastavalt 1,1 miljonit eurot ja 700 000 eurot; ärikasum tuleneb arendusdivisjonist, esimesel poolaastal oli see 1,5 miljonit eurot, kasvades aastaga veerandi võrra.

Kontserni poolaasta käive oli kokku 7,2 miljonit, mis on 10,7 protsenti rohkem kui mullu samal perioodil.

"Kasv on tulnud arendusdivisjonist, mille müügitulu suurenes 2016. aasta esimese kuue kuuga 12,5 protsendi võrra 5,8 miljoni euroni," seisab ettevõtte vahearuandes. Teenindusdivisjoni müügitulu oli 2016. aasta 6 kuuga 1,6 miljonit eurot, kasvades 0,6 protsenti.

Juhatus jääb esimese kvartali lõpu seisuga varasemalt avaldatud aastaprognoosi juurde, milleks on müügitulu 10,3 miljonit eurot ja puhaskasum 800 000 eurot. "Me läbime kogu 2016. aasta esimese kvartali tulemuste peal, millele edasised kvartalid lisavad müügitulu, tehingute vahendust ja ekspertarvamusi ja kerkivaid uusi kortereid, kuid söövad üldkulude tõttu ka servast kasumit," kirjutatakse vahearuandes.

Olulistest arendustest prognoosib juhatus Tallinna Kodulahe elukvartali kõikide korterite ja äripindade müüki 2017. aasta lõpuks või 2018. aasta esimeseks kvartaliks. Bulgaarias Sofias asuva kontoripinna üürnike prognoosis oldi juhatuse sõnul liiga optimistlikud.

Juhatus ei ole rahul teenindusdivisjoniga, millelt soovib aasta lõpuks kasumisse jõudmist. "Teenindusdivisjoni tulemused tervikuna ei ole endiselt juhatust rahuldavad. Bulgaarias teenime kasumit ning kasvame, kusjuures avasime Sofias juba teise esinduskontori, kuid Lätis ja Eestis oleme kahjumis. Ettevõtte eesmärk on olla kõige inimesekesksem kinnisvarafirma, mis nõuab teatud muutusi mõttemallides, eriti kitsalt objekti müügile suunatud maakleri mõttemallis "tellis vs inimene"," seisab vahearuandes.

Kontsern on 2016. aastal jätkanud laenukoormuse vähendamist. Netolaenud on 2016. aasta kolme esimese kuuga vähenenud 2,1 miljoni euro võrra 9,9 miljoni euro tasemele. Laenukohustused moodustasid kvartali lõpu seisuga 10,8 miljonit eurot, vähenedes 6 kuuga 1,9 miljoni euro võrra. Laenukohustuste kaalutud keskmine intressimäär oli 30. juuni seisuga 5,7 protsenti, mis on 0,7 protsendipunkti võrra kõrgem võrreldes mullu aasta lõpu seisuga.

30. juuni seisuga kuulus kontserni 23 ettevõtet, mida on kahe võrra vähem kui 2015. aasta lõpus.

Allikas: BNS

Foto: Arco Vara arendatav Kodulahe kvartal 

 

 

Maxima avab Haabersti 9-miljonilise hüpermarketi järgmisel aastal

12.08.2016

alt
alt

Uus Maa Kinnisvarabüroo: juulikuine kinnisvaraturg oli rahulik, kuid mitte loid

12.08.2016

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaratehingute koguväärtus püstitas II kvartalis uue rekordi

2

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

3

Tabasallu kerkib 15 miljonit eurot maksev kogukonnakeskus

4

Eesti puitmajatootja ehitas Soome elamumessile eksklusiivse villa

5

Materjalide kallinemine tõstis ehitushinnaindeksi rekordtasemele

6

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?