Eestlased ehitavad Rootsis puidust suurt kontori- ja laohoonet

Eesti Puitmajaliidu ja –klastri liikmel EstNoril on Rootsis valmimas 1600-ruutmeetrine kontori- ja laohoone, mis on unikaalne selle poolest, et kogu hoone on valmistatud puidust.

EstNor OÜ tegevjuht Renee Mikomägi kinnitas, et nende jaoks esmakordne suurehitis valmib õigeaegselt ja kliendi soovidele vastavalt: „EstNor´i jaoks on see kahtlemata suur ja huvitav väljakutse, sest varasemalt on meie ettevõte spetsialiseerunud peamiselt elumajade ehitusele. Kuna meie meeskond on kogenud ja professionaalne, siis tunneme ennast antud ehitusprotsessi läbiviimisel väga kindlalt.“

Mikomägi sõnul on suurimaks väljakutseks aeg, sest leping sai allkirjastatud märtsis ja tehasetöödega alustati mai keskel.

„Sisuliselt kahe kuuga sai kogu hoone tehases valmis ehitatud ja hetkel toimuvadki hoone montaazitööd objektil, mis kestab ca 4 nädalat,“ sõnas Mikomägi ja lisas: „Huvitav on ka fakt, et montaazitöödeks kasutame vaid nelja inimest, rohkem pole vaja.“

EstNor`i leping sisaldab lisaks montaazitöödele ka hoone lõpuni ehitamist. Tööd plaanitakse lõpetada selle aastanumbri sees, jaanuaris võetakse hoone kasutusele.

Maja arhitektuuriline pool valmis küll rootslaste käe all, kuid inseneritööd tehti kõik Eestis.

„Antud projektiga tegeles kaks EstNor`i inseneri, lisaks kasutasime liimpuidu arvutusteks insenere väljaspoolt meie maja,“ ütles Mikomägi ja kinnitas, et Eesti inseneride pädevus on väga kõrge.

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Sven Mats kinnitas, et eestlased saavad hakkama mistahes puidust keerulise ehitise tegemisega. „On ju praegusel hetkel maailma kõrgeim puithoone eestlaste tehtud ning meie liikmed valmistavad lisaks korrusmajadele ja eramutele ka teisi keerulisemaid ehitisi,“ sõnas Mats.

„Mul on hea meel, et Eesti tootjatelt on ette näidata järjekordne, veelgi rõõmsamaks teeks meid muidugi see, kui saaksime selliseid objekte presenteerida klientidele kodumaal,“ rääkis Mats ja tõdes, et eestlased on kodus ehitamiseks valmis: „Tootjad on selleks

valmis- loodame, et ka nii tellijad kui ka päästeametnikud julgevad edaspidi puitu kui väga hea materjali alternatiivina uutes projektides kaaluda.“

„Tehasemaja tehes võib olla kindel, et ehitise kvaliteet tuleb tänu ilmastikukindlas tööruumis tegemisele kõrge ning puitu kasutades loome me tervisliku ja keskkonnasäästliku elukeskkonna. Lisaks oskavad Eesti arhitektid ja insenerid arvestada iga kliendi soove ning viia need ellu, olenemata sellest, kas tegu on eramaja või suure laohoonega,“ kinnitas Mats.

Foto: EstNor

Valige korstnapühkijat hoolega

28.07.2016

alt
alt

Meresuu spaa ei läinud ligi 7-miljonise enampakkumise hinnaga kaubaks

29.07.2016

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

6

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!