Pro Kapitali Peterburi tee keskuse avamine nihkub 2018. aastasse

Pro Kapitali Peterburi teele kerkiv kaubanduskeskus T1 avatakse 2018. aasta kevadel, mõnevõrra on ehitustöid pidurdanud keskuse katusele tuleva vaateratta kooskõlastused; algselt oli plaan keskus avada 2017. aasta sügisel.

Kuigi hetkel Peterburi tee 2 krundil erilist ehitustegevust silma ei hakka, kinnitas Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor BNS-ile, et töö käib platsil kogu aeg. "Teeme sisuliselt järgmise sammasterivi jaoks vundamendi taldmike ja armeeringuid," ütles Remmelkoor, lisades, et all süvendi põhjas töö käib, ja mõne nädala pärast hakkab maa peal järgmine sammaste rivi tagumisele küljele edasi minema.

Remmelkoore sõnul plaanitakse keskus avada 2018. aasta märtsis või hiljemalt aprilli alguses, kuna reaalse ehitustähtajaga 2017. aasta sügiseks valmis ei jõuta ning selliste keskuste avamiste puhul tuleb arvestada avamiste sesoonsusega. "Moekauplusi ei saa avada a'la jõululaupäeval. Neil on ikkagi kevadhooaja avamisperiood ja sügishooaja avamisperiood. Seal mingi kuuajaline nihkumine tähendab pahatihti kuuekuulist nihkumist, kui sa lähed sellest avamisaknast nii-öelda välja," rääkis ta.

Ühe asjaoluna on Remmelkoore sõnul töid pidurdanud keskuse katusele kavandatud vaateratta kooskõlastuste venimine planeeritust pikemaks. "Selle vaateratta tööga kaasnevad teatavad võnked, mis tuleb väga täpselt läbi arvutada ja inseneridel paika panna. Kuna kooskõlastamine venis pikemaks, siis me ei saanud neid arvutusi ka kätte. See on ka üks põhjus, miks me oleme sunnitud avamist edasi lükkama," sõnas ta.

Remmelkoor kinnitas, et vaateratta tehniline pool on nüüdseks lahendatud ja ka bürokraatliku poole pealt ei tohiks selle ehitamiseks mingeid takistusi tulla. Enam kui 40-meetrise diameetriga vaateratas on Remmelkoore sõnul kavandatud aastaringselt töös olevana, kuna selle gondlid on talveperioodil köetavad.

Pro Kapital Grupp allkirjastas möödunud aasta juunis grupi tütarettevõte Tallinna Moekombinaat lepingu Tallinnas Peterburi tee 2 asuva kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitus- ning projekteerimistööde teostamiseks Merko Ehitus Eestiga, keskuse orienteeruv ehitusmaksumus on 70 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Ehitatava hoone brutomaht on kokku ligikaudu 130 000 ruutmeetrit, sellest enam kui 52 000 ruutmeetrit erinevaid üüripindu: kaubandus, toitlustus, kobarkino ja meelelahutus. Keskuses hakkab paiknema üle 200 kaubanduspinna.

Ehitatav T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskus on osa uuest linnakeskusest, kus hakkab paiknema kavandatav Tallinna Ühisterminal, Rail Baltica raudteesõlm ning uus Tallinna linnaväljak, mis piirneb uute äri ja elamuhoonetega. Pikendatav 4. trammiliin on planeeritud ühendama kompleksi ka Tallinna lennujaamaga.

Allikas: BNS

Epicenter Kinnisvara lahkus Uus Maa Kinnisvaragrupist ning jätkab iseseisva kinnisvaraettevõttena

20.07.2016

alt
alt

Ehitushinnaindeks pööras langusele

20.07.2016

Kõige populaarsemad

1

Tallinna kinnisvaratehingute arv langes mullu esimest korda 10 aasta jooksul

2

Riigi Kinnisvara AS paneb tänavu müüki ligi 300 objekti

3

Klõps! Karu on teki all

4

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

5

Kinnisvarafirma Colonna investorid ostsid Lõkke 4 büroohoone

6

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

Toimetaja valik

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe

alt

Maaüksuste piiride korrastamine muutub maaomanikele lihtsamaks