Paljudes kodudes ei arvestata gaasiohutusega

Kodusid, kus kasutatakse gaasikütteseadmeid või gaasiveesoojendeid, kuid ohutusnõuetega ei arvestata, on jätkuvalt palju.

Simmo Paomets, gaasiseadmete paigalduse ja hooldusega tegeleva ettevõtte Gaspre tehnikajuht: “Kui tehakse remonti kodus, kus vett soojendatakse gaasiveesoojendiga, tuleb tagada värske õhu pääs pääseks vannituppa ja põlemisjäägid läheksid ainult selleks ettenähtud suitsulõõri. Kindlasti ei tohi kinni ehitada gaasiseadme ventilatsioonilõõri, remondi käigus ventilatsioonilõõri või sellele ligipääsu sulgemine on halvim, mis juhtuda võib. “

Viimase pooleteise kuu jooksul on Gaspre tehnikud leidnud üle 20 kodu, kus on silmaga näha, et värske õhu juurdepääsu ei ole või on ventilatsioon puudulik. Värske õhu puudumine soodustab gaasi ebapiisavat põlemist ja mürgise vingugaasi CO teket. “Märgime leitud puudused alati tööde üle andmise aktile,” räägib Simmo Paomets.

“Vannitoa, kus asub gaasiveesoojendi, ukse all peab olema ava värske õhu ligipääsuks. Seda saab teha kasvõi ise, valides ehituspoest vastava resti ning saagides ava tikksaega,” lisab Gaspre tehnikajuht.

Gaasiseadmed ei ole ohtlikud, ohtlik võib olla nende vale kasutamine. Suurendamaks gaasiseadmete kasutajate ohutust ja vähendamaks õnnetusjuhtumeid on gaasiseadmete müüja Bosch eestvõttel on loodud veeb www.ohutugaas.ee.

Veeb pakub informatsiooni gaasikütte tööpõhimõtete ja gaasikütte kasutamisel vajalike ohutusnõuete täitmise kohta. Sealt leiab teavet, mis on kasulik nii gaasikütet kui ka gaasiveesoojendit juba kasutavate inimeste kui ka nende jaoks, kes alles valivad sobivat küttesüsteemi. Oluline on, et gaasiseadmed ei ole ohtlikud, vaid ohte võib tekitada nende vale kasutamine.

Olulised näpunäited

Gaasiseadme paigaldamiseks valige ettevõte, millel on sertifitseerimisasutuse väljastatud pädevustunnistus ja ametis gaasitööde juhtivisik. Soovitav on lisaks valida gaasiseadmetega seotud töid teostama isik, kellel on gaasiseadme tootja väljastatud pädevussertifikaat.

Tuleb tagada, et põlemisjäägid läheksid gaasilõõri. Kui te juba kasutate gaasiseadet ja plaanite oma eluaseme ümberehitust, kooskõlastage ehitusprojekt kindlasti vastavate ametkondadega: just kooskõlastamata ehitustööde käigus muutub sageli ka gaasiseadme töökeskkond, mis võib viia vingugaasi tekkeni ruumis.

Vannitoa või köögi, kus gaasiseade töötab, ukse all peab olema õhutusrest

Gaasileek peab olema sinine.

Kui elate korrusmajas, veenduge, kas hoone ventilatsioon toimib piisavalt.

Gaasiseadme regulaarne hooldamine tagab seadme efektiivse toimimise, vähenevad energiakulud ja tagab seadme pikaajalise kasutuse.

Täiendava ohutusabinõuna on soovitav paigaldada vingugaasiandur. Kui eluhoonesse lekib vingugaasi, annab andur häiresignaali. Vingugaasianduri paigaldamine on ühekordne kulu ja selle keskmine tööiga on kuni 10 aastat – hiljemalt selle aja möödumisel tuleks see välja vahetada. Selle hind algab 35 eurost.

Kui lagi on kollane või pruunikas, sel juhul on probleemid korstnalõõri tõmbes.

Kahtluse korral kutsuge tehnik.

Foto: Scanpix

Cityconi poolaasta käive kasvas 26 protsenti 125,4 miljoni euroni

14.07.2016

alt
alt

Kohus ei rahuldanud Pärnu linna hagi Vallikääru kallasraja avamiseks

15.07.2016

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvarabuum on inimeste peas, tehingute arv ja -hinnad seda tegelikult ei kinnita

2

Elamispindade eufooria taandus maikuus

3

Triple Net Capital ehitab Tondile 200 korteriga äri- ja eluhoone

4

Tallinna ühes suurimas elamuarendusprojektis startis neljas etapp

5

Üüriinvestori parim panus on Haabersti kolmetoaline

6

Tallinnas pandi nurgakivi Eesti esimesele rohelisele kõrghoonele

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?