Epicenter Kinnisvara tegutseb pere-ja töötajasõbralikkuse tuules

Hiljuti saavutas Epicenter Kinnisvara  pere- ja töötajatesõbralike ettevõtete konkursi üldarvestuses 1.-2. koha.

Kinnisvaraportaal City24.ee uuris Epicenter Kinnisvara juhatuse esinaiselt Leanika Järvelt, kuidas taolise kõrge tulemuseni jõuti.

Kas töötajasõbralikkus on teie firma strateegia osa või on kõik kujunenud juhuslikult heade asjaolude kokkulangemisel ning sobivate inimeste tõttu?

Töötajad on meie ettevõtte suurim väärtus. Uskudes inimestesse, kaasates ja inspireerides neid, saavutavad paljud endalegi üllatavaid tulemusi. Oleme uhked, et pakume konkurentsivõimelist töökeskkonda, mis on oluline osa meie ettevõtte kultuuris ja strateegias.

Olen alati uskunud, et inimesed on mootor, mis hoiab ettevõtte areneva, innovaatilise ja toimivana. Alates Epicenter Kinnisvara loomisest on meie strateegiaks olnud oma müügipartnerite karjääri investeerimine ning iga töötaja individuaalse potentsiaali suurendamine. Pakkudes erinevaid koolitusprogramme, näitame sellega töötajatele, et firma on pühendunud nende oskuste ja professionaalse kasvamise arendamisele, koolitades neid oma ala tippudeks.

Töökultuur ei kujune juhuslikult, see eeldab planeerimist ja arendamist. Minu eesmärgiks on ettevõtte ja maaklerite vahelise avatud dialoogi loomine ning soov, et maaklerid tunneksid end olulise osana ettevõttes. Töötajaid valin alati ise ja kunagi ei kasuta selleks värbamisfirmasid. Tänu sellele oleme leidnud inimesed, kes Epicenter Kinnisvara brändi all töötades meie väärtusi jagavad ning meeskonnavaimu kõrgel hoiavad.

Kas on mingeid kinnisvarafirmale omaseid nüansse, mida saab töötajasõbralikkuse arendamisel kasutada?

Kinnisvaramaakleritel on vabadus reguleerida tasakaalu töö ja eraelu vahel. Selline paindlikkus on paljudele suureks väljakutseks. Epicenter Kinnisvaras rõhutame, et maaklerid on küll oma äris aga mitte üksi. Me oleme alati olemas ning tunneme huvi milliseid koolitusi ja teadmisi meie maaklerid vajavad.

Meie strateegias on väga olulisel kohal ka mentorlusprogramm, mille abil integreerime kõik oma uued töötajad kiiremini meeskonda. Tänu programmile saab iga uus alustaja endale mentori, kes on toeks ning annab pidevalt nõuandeid ja juhised nii kinnisvaramaastiku kui maakleri elukutse kohta. Lisaks mentorlusele oleme loonud ka paarides töötamise süsteemi, kus võrdsete teadmistega  maaklerid on üksteisele abiks ja toeks.

Kui kaugele saab ettevõttes töötajasõbralikkusega minna, ilma, et see kärbiks kasumit või hajutaks eesmärkide saavutamist?

Suured ja kallid väljaminekud ei suuda kuidagi garanteerida, et töötajad end tõesti ettevõttes hästi ja inspireeritult tunnevad. Toetav ja positiivne töökeskkond, uute töötajate meeskonda integreerimine ning igakuine ühine tiimiüritus muudab meeskonna ühtsemaks, paneb tegema koostööd, tõstab produktiivsust ja uuenduslikkust ning mõjub ettevõtte kasumile vaid positiivselt.

Mõned Epicenter Kinnisvara hüvedest meeskonnale:

Paindlik töögraafik, maaklerid määravad ise töötamise aja.

Eelarve täitmise puhul toimub iga kuu plaanipidu ettevõtte poolt. Samuti toimuvad talvepäevad, suvepäevad, käiakse koos kruiisidel. Sel aastal asutati reisifond, et minna koos välisreisile.

Ettevõte on läbipaistva poliitikaga, kõik teavad kulusid ja tulusid ning kuhu ettevõte pürgib.

Endised töötajad on kutsutud firma suve-ja talvepäevadele, kruiisidele ning teistele firmaüritustele. 

Lapsi võib tööle kaasa võtta.

Rõhku pööratakse töösuhetele, et tiim toimiks. Seda arvestatakse ka uute inimeste värbamisel. Seetõttu on loodud väga hea psühholoogiline sisekliima.

Pere- ja töötajasõbralike ettevõtete konkurssi korraldasid personalijuhtimise ühing PARE, sotsiaalministeerium, ajakiri Pere ja Kodu ning ajaleht Äripäev tänavu juba 16. korda. Tegemist on konkursiga, mis otsib ja tõstab esile parimaid kogemusi töö- ja pereelu ühildamiseks.

Foto: Scanpix

Tallinna korteriühistud said raha taotleda ka supergraafika loomiseks

05.07.2016

alt
alt

Tallinnas tehti poole aastaga 6500 kinnisvaratehingut

06.07.2016

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!