Hotell Olümpia vastu rajatakse 30-korruseline kõrghoone

E.L.L. Kinnisvara rajab Tallinna kesklinnas Olümpia hotelli vastas asuvale kinnistule kahest büroo- ja ühest eluhoonest koosneva hoonete kompleksi, arenduse esimese etapi ehk 30-korruselise hoone ja maa-aluse parkla valmimine on planeeritud 2020. aastasse ning esimese etapi investeering ületab 40 miljonit eurot.

"Meie eesmärk on rajada Tallinna südalinna kaasaegseim ja kõrgetasemelisim multifunktsionaalne kvartal. Praegu jätkame kontseptsiooni täpsustamist, tulenevalt kvartali paiknemisest linnaehituslikult tähtsas ja hästinähtavas asukohas ning arvestades kehtestatud detailplaneeringuga ette nähtud dominantset arendusmahtu, kuulutame lõpliku arhitektuurse lahenduse väljatöötamiseks aasta lõpus välja arhitektuurikonkursi," ütles E.L.L. Kinnisvara juhatuse liige ja arendusdirektor Indrek Moorats BNS-ile.

"2017. aastal toimub projekteerimine, ehitusega plaanime alustada 2018. aastal ning selle plaani järgi valmib arenduse esimene etapp ehk 30-korruseline hoone ja kahekorruseline maa-alune parkla 2020. aastal," lisas ta.

Aadressil Liivalaia tänav 36/ Juhkentali tänav 1 asuv arendusprojekt hõlmab kokku üle 40 000 ruutmeetri üüritavat A-klassi büroo- ja äripinda, 5000 ruutmeetrit kortereid ning kokku 700 parkimiskohta kahekorruselises maa-aluses parklas ja maju ühendavas parkimismajas.

"E.L.L. Kinnisvara strateegia kohaselt jääme enda poolt arendatavat kinnisvara omama ja juhtima, millest tulenevalt seame oma arendustele väga kõrged standardid," ütles Moorats. "Lisaks panustame linnaruumi arendamisse – tagame kvartalile mugava juurdepääsu nii autoga kui jalgsi ning taastame osa ajaloolisest Tiigiveski pargist," ütles Moorats.

E.L.L. Kinnisvara arendab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle ning büroohooneid. Ettevõtte tänases kinnisvaraportfellis on 190 000 ruutmeetrit üüritavat pinda. E.L.L. Kinnisvara omab osalusi mitmes kaubanduskeskuses nagu Spice ja Spice Home kaubanduskeskused Riias, Panorama keskus Vilniuses ning Viru Keskus Tallinnas ja kolme büroohoonet, Tallinnas Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja ning Vilniuses L3. Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotell ja Tallink Express Hotell, mida mõlemat opereerib Tallink Hotels.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Tapal avati liitlasüksuste kasarm

28.06.2016

alt
alt

Vaata ägedaid uusarenduste videoid

28.06.2016

Kõige populaarsemad

1

Elamispindade eufooria taandus maikuus

2

Triple Net Capital ehitab Tondile 200 korteriga äri- ja eluhoone

3

Tallinna ühes suurimas elamuarendusprojektis startis neljas etapp

4

Üüriinvestori parim panus on Haabersti kolmetoaline

5

Valmis Rotermanni Ajamaja

6

Tallinnas pandi nurgakivi Eesti esimesele rohelisele kõrghoonele

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?