Rakvere kavandab vallmäele 2,8 miljonit maksvat laululavakompleksi

Rakvere linnavõim kavandab kohalikule vallimäele laululavakompleksi rajamist, mille maksumust on hinnatud 2,8 miljonile eurole, kirjtuab Virumaa Teataja.

“Eks ta natukene ulmeline projekt on, aga loodame parimat,” ütles Rakvere linnapea Mihkel Juhkami vallimäele laululavakompleksi ehitamise kohta.

Kui Rakvere vallimägi looduskaitse alt välja arvati, oli selle sammu vastaste suurim mure, ega ei hakata nüüd vallimäge vähehaaval laiali tassima. Laululavakompleksi ehitamise käigus on kavas tükk mäest ära haugata ja rajada Vallikraavi tänavalt laululava juurde läbimurre.

Linnapea Mihkel Juhkami selgitas Virumaa Teatajale, et läbimurde rajamise plaan pole sugugi uus: juba ligi sada aastat tagasi taheti läbi mäe tee kaevata ning linnarahvale anti vaba voli mäest endale ehituseks kruusa vedada. “Tegelikult on vaid üks päris väike jupp, mis on vaja maha võtta, ja saabki kenasti tee rajada,” sõnas linnapea.

Ennekõike peaks ehitustegevus lahendama liikumisprobleemid ja parkimise. Ajalukku kaoksid mured tualettidega ning pealtvaatajate tarbeks on kavas rajada amfiteatrikujuline istumisala. Ühest otsast ehk laululava vastas jääks aga istumisala kaared ühendamata.

Rakvere linnavolikogu liige Roman Kusma pakkus välja, et kui vallimäel niikuinii pinnast teisaldama hakatakse, võiks kaaluda täisamfiteatri ehitamist. “Tantsupeo või punklaulupeo puhul annaks see ikka päris palju istekohti juurde,” lisas ta.

Rakvere linnavolikogu esimehe Toomas Vareki hinnangul on praegu veel vara detailidesse laskuda ja esmalt tuleks ära oodata, kas projekt üldse raha saab.

Laululavakompleksi ehitamise projekt valmis juba 2007. aastal, kuid toona ei leitud rahastust ja see pandi kalevi alla. Nüüd loodab Rakvere linn saada raha piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) programmist, laululava projekt on esitatud programmi esimesse taotlusvooru.

Lääne-Virumaal jagatakse PKT-programmi raames üle 12 miljoni euro Euroopa Liidu toetusraha, esimeses voorus kuni kuus miljonit eurot. Maksimaalne taotletav summa võib olla kolm miljonit eurot. Rakvere laululavakompleksi ehitamise maksumuseks on kavandatud 2,8 miljonit eurot, linna omaosalus on 15 protsenti ehk umbes 430 000 eurot. Linnavolikogu andis omaosaluse katmiseks loa laenu võtta, selleks et eurotoetuse saamisel löögivalmis olla.

Allikas: BNS

Rae valda kerkib uus mitmeotstarbeline ärihoone

20.05.2016

alt
alt

Kinnisvaraekspert: riiklikud üürikorterid on teatud juhul õigustatud

20.05.2016

Kõige populaarsemad

1

Elamispindade eufooria taandus maikuus

2

Triple Net Capital ehitab Tondile 200 korteriga äri- ja eluhoone

3

Tallinna ühes suurimas elamuarendusprojektis startis neljas etapp

4

Üüriinvestori parim panus on Haabersti kolmetoaline

5

Valmis Rotermanni Ajamaja

6

Tallinnas pandi nurgakivi Eesti esimesele rohelisele kõrghoonele

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?