Rae vald planeerib 50-meetrist suusamäge

Rae vald plaanib rajada ehitusjääkidest 5–7 aastaga 50-meetrise valgustuse ja liftidega kolmenõlvalise suusamäe.

Plaanide järgi valmib kolme nõlvaga mäe esimene etapp 5–7 aasta pärast. Mägi on projekteeritud Aaviku küla Ringi kinnistu põhjapoolsesse osasse, seisab Rae valla kodulehel.

Mäesuusakeskus on planeeritud ligi 95 700-ruutmeetrisele alale ja selleks on vaja pinnast kogumahus 1,7 miljonit kuupmeetrit. Alale on kõigist külgedest piiratud olemasolevate maatulundusmaa sihtotstarbeliste kinnistutega. Kinnistust 80 protsenti moodustab ühiskondlike ehitiste maa ning 20 protsenti ärimaa sihtotstarbe.

"Eesmärk on mägi valmis teha ilma rahata, teha see valmis aktiivse ehitustegevuse juures tekkivast pinnasest ja ohututest ehitusjäätmetest," ütles Rae vallavanem Mart Võrklaev BNS-ile. "Jüri terviseradade rajamisel oli hea kogemus, kus 5,5 kilomeetrise raja täitmiseks vajaliku materjali saime kokkuleppes ABB-ga nende One Campuse rajamisega," lisas ta.

Raha on vallavanema sõnul siiski vaja raja kujundamiseks, tõstukite ja muu infrastruktuuri rajamiseks. "Vajaliku infrastuktuuri rajamise hinda praegu veel täpselt ei tea. Selle maksumus tekib teemaks alles mitme aasta pärast," märkis Võrklaev.

Eesmärk on ehitada mägi nii, et selle erinevaid osasid oleks võimalik enne lõplikku valmimist iseseisvalt kasutusele võtta. Ehitamine on jaotatud kolme etappi. Esimene etapp ehk kolm nõlva koos vajaliku infrastuktuuriga võiks olla kasutusvalmis 5-7 aasta pärast. Kogu mägi aga 15–20 aasta pärast.

Teises etapis on ette näha mäe pikendamist lõuna poole, nii et oleks võimalik kasutusele võtta lisarada. Kolmandas etapis on ette nähtud mäe laiendamine lääne poole, et oleks tagatud suusamäe lõplik projekteeritud kuju.

Mäe põhinõlv on planeeritud abivallavanema Priit Põldmäe sõnul põhjasuunale, mis tagab lume pikemaajalise püsimise. "Lisaks on Ringi kinnistul Põldmäe sõnul toimiv kuivendussüsteem, mis võimaldab rajada ka veesilma vajaliku kunstlume loomiseks. Veekogu annab keskusele veel täiendavaid võimalusi," teatas Põldmäe valla kodulehel.

Põldmäe lisas, et sarnane mägi on pinnase ladustamisega Ventspilsi juba rajatud. Õigemini on valmis mäest esimene etapp, mis on täna aktiivses kasutuses. "Oleme käinud Ventspilsi mäesuusakeskust vaatamas. Seal tekkiski mõte hakata sarnase mäe tarvis pinnast koguma," ütles ta.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Kõrged korterihinnad löövad krundiäri lokkama

09.05.2016

alt
alt

Eesti kinnisvaraturu mootoriks on jätkuvalt kasvav Tallinn

09.05.2016

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!