Arco Vara esimese kvartali käive kasvas 15 protsenti 5,1 miljonini

Kinnisvarakontserni Arco Vara esimese kvartali müügitulu kasvas aastaga 15 protsenti 5,1 miljoni euroni, kasv tuli peamiselt arendustegevuse vallast.

Käive kasvas arendusdivisjonis, mille müügitulu oli 2016. aasta esimese kolme kuuga 4,4 miljonit eurot ning aasta varem 3,8 miljonit eurot. Teenindusdivisjoni müügitulu oli esimeses kvartalis samas 700 000 eurot, mida oli aasta vartasemast 4 protsenti vähem, teatas Arco Vara börsile.

Kontserni kolme esimese kuu ärikasum oli 1,2 miljonit eurot ja puhaskasum 1,1 miljonit eurot, aasta varem esimeses kvartalis olid näitajad vastavalt 900 000 eurot ja 700 000 eurot. "Sarnaselt müügitulu kasvule sai kontsern kogu esimese kvartali ärikasumi just arendusdivisjonist. Teenindusdivisjon sai ärikahjumit 73 000 eurot, seda põhjustas Eesti teenindusüksuse jätkuv kahjumlikkus," märkis firma juhatus.

Selle aasta esimeses kvartalis müüdi kontserni poolt arendatavates projektides kokku 68 korterit ja 2 äripinda. Eelmise aasta esimese kolme kuuga müüdi samas vaid 48 korterit ja 5 äripinda. Praegused olulisemad arendused on Tallinna kodulahe elukvartali esimene etapp ja eelmüük ning Bulgaarias Sofias Iztok Parkside projekt.

"Hetkeseisuga on juhatus rahul Kodulahe eelmüügitempoga. Oleme rahul ka Iztok Parkside’i projekti arenduse tempoga, kus oleme seni projekti arendanud ilma sellesse oluliselt omakapitali paigutamata," teatas juhatus. Kodulahe esimese etapi oodatav müügitulu on kokku umbes 16 miljonit eurot ning Iztok Parkside’i oodatav müügitulu on umbes 7 miljonit eurot.

Esimese kvartali jooksul jätkas kontsern laenukoormuse vähendamist. Netolaenud on 2016. aasta kolme esimese kuuga vähenenud 2,5 miljoni euro võrra, tasemele 9,5 miljonit eurot. Laenukohustused moodustasid märtsi lõpuu seisuga 11,4 miljonit eurot, vähenedes kvartali jooksul 1,4 miljoni euro võrra.

"Juhatuse eesmärk on kahekordistada Arco Vara tegevusmaht ja kasum hiljemalt 2018. aasta lõpuks. 2016. aasta esimese kvartali tulemused kujutavad seega näidet kvartalist, mis alates 2018. aastast peaks juhatuse eesmärgile vastavalt olema üsna tüüpiline Arco Vara kvartalitulemus," märkis kontserni juhatus börsiteates.

Tegevusmahu kahekordistamiseks tuleb kontsernil juhatuse snõul saavutada stabiilne arendus- ja müügitegevus."Nüüd on eesmärgiks püsiv arendus, püsiv müük, püsiv kasum. Seda toetab püsivalt kaubamärk, mida hoiab nähtavana teenindusdivisjon, ning andmevoog. Tulevikus saavutatavad müügimahud ja kasum on võimalikud siis, kui olevikus õnnestub käivitada ja püsivalt käigus hoida selliseid arendusprojekte, mida kliendid tahavad ja jaksavad osta."

Alates 2016. aasta teisest kvartalist kuni 2017. aasta kolmanda kvartali lõpuni tuleb kontsernil juhatuse teatel läbi teha ehitus- ja eelmüügiperiood, mille vältel kasumiaruande mõistes toimub üsna vähe. "Järgnevate kvartalite tulemused kujunevad finantsiliselt tagasihoidlikeks," märkis Arco Vara juhatus.

Foto: Arco Vara Kodulahe uusarendus

Arendajad ehitavad investoritele tulusaid külaliskortereid

06.05.2016

alt
alt

Eluasemete hinnad on kriisist alates kahekordistunud

06.05.2016

Kõige populaarsemad

1

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

2

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

3

Jah, meil on kinnisvarabuum!

4

Aktiivne eluasemelaenuturg sai juunis veidi jahutust

5

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

6

Kaamos tahab Lätis jõuda 10-protsendise turuosani

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?