Efteni kolmas fond kaasab kuni 11 miljonit eurot aktsionäride raha

Efteni jaeinvestoritele suunatud alternatiivfond Eften Real Estate Fund III AS korraldab teise aktsiate avaliku pakkumise kogumahus kuni 11 miljonit eurot.

Aktsiaemissioon on minimaalse investeerimismahuga 1000 aktsiat ühe investori kohta, hinnaga 11,0378 EUR/aktsia ja kogumahuga kuni 1 miljon aktsiat, seisab Eften Capitali pressiteates.

“Seekord oleme seadnud märkimisele lae, kuna tahame raha kaasata osade kaupa, see ära investeerida ja siis kaasata järgmine ring, et investeerimata kapital ei sööks investeeringu tootlust. Kaastava kapitali planeerime umbes 6–9 kuu vältel tööle panna,“ ütles Efteni tegevjuht Viljar Arakas.

Aktsiate märkimine algab 30. märtsil ja lõpeb 15. aprillil kell 16:00.

Avalikku pakkumist korraldab fondivalitseja EfTEN Capital AS ja märkimist korraldavad kõik Eesti Väärtpaberikeskuse kontohaldurid.

"Maksame dividendideks 80 protsenti iga-aastasest vabast rahavoost. Kui oleme kaasatava kapitali objektidesse investeerinud ehk raha tööle pannud on oodatav iga-aastane dividendimäär 4–8 protsenti aastas. Täna, kui euribor on null, on iga-aastane väljamakse suurem kui olukorras, mil euribor tõuseb taas 2-3 protsendi juurde. Selle vastu plaanime ennast kindlustada intressi fikseerimisega,“ kommenteeris Arakas dividendipolitiikat.

Viimati kaasas Efteni kolmas fond aktsionäride raha mullu juulis ning koos osapoolte alginvesteeringuga ulatub fondi aktsiakapital 13,9 miljoni euroni.

Kui esialgu oli ettevõttel plaan teine emissioon läbi viia eelmise aasta sügisel, siis kuna eelmise emissiooniga kaasatud vahendid ei olnud sügiseks veel täielikult ära kasutatud, siis lükkus emissioon edasi tänavu kevadesse.

"Tööplaan on, et teine emissioon tuleks veebruaris, hiljemalt märtsis. Selle eeldus on selles, et me oleme esimeses ringis kaasatud kapitali edukalt tööle pannud", ütles Arakas oktoobris BNS-ile.

EfTEN Real Estate Fund III AS investeerib ärikinnisvarasse ning piiratud arendusvõimalusega kinnistutesse nagu kaubandus, büroo, logistika ja hotellid või nendega seotud väärtpaberitesse Eestis, Lätis ja Leedus.

Vastavalt Finantsinspektsiooni poolt kinnitatud fondi prospektile võib Fond III investeeringut finantseerida pangalaenuga kuni 65 protsendi ulatuses. Omakapitali osakaal on igas uues investeeringus 35 protsenti või rohkem. Iga-aastane omakapitali tootluseesmärk on 15 protsenti aastas.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Merko alustas Tartus järjekordse Kaupmehe maja ehitamisega

30.03.2016

alt
alt

„Mul on juba üks mõttetu maakler!“

30.03.2016

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!