Pro Kapitali keskuse valmimine võib lükkuda 2018. aasta kevadesse

Pro Kapitali arendatava T1 kaubanduskeskuse valmimine, mida ehitab 70 miljoni euro eest Peterburi tee 2 krundile Merko, võib lükkuda tuleva aasta sügisest 2018. aasta kevadesse.

"Ehitusprotsess edeneb päris kenasti. Rõõm on tõdeda, et ühest otsast on maja täiskõrgus ja -gabariidid juba käes. Ise aeg-ajalt seal ehitusel käies tunneme ja tunnetame juba reaalselt, milline see hoone saab olema ja tunne on väga-väga äge, nii et läheb täitsa kenasti," ütles Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor BNS-ile.

"Kahjuks peab natukene ka veel kannatama, sest sellise suure objekti ehitusprotsess on väga pikk ja avamisest on veel vara rääkida," rääkis Remmelkoor. "Praegu me veel ei ole ametlikult avamise tähtaega muutnud. Tõsi, me oleme praegu teinud mõnede üüripindade rentnike vajadusel ja ettepanekul ka ehitusse teatud muudatusi, mis on veidi seda ehitustähtaega edasi lükanud."

"Täna me ei saa välistada seda, et avamine võib minna 2018. kevadesse, aga hetkel me ei ole oma ehitustähtaegu muutnud," lausus Remmelkoor. "Sellise pika protsessi käigus võib neid asju ikka juhtuda. Kahjuks varasemaks neid asju reeglina kunagi tuua ei saa."

"Teine asi on see, et me peame kaubanduskeskuse puhul arvestama hooajalisust. Kui on mingi objekt, mille saab väga reipalt avada enne jõule ja kõik on õnnelikud, siis selline keskus, kus on väga tugev moekaupade osa, siis tuleb arvestada sesoonsust. Moekauplused ei taha allahindlusperioodil oma kauplusi avada," lisas Remmelkoor.

Rendilepinguid on kaubanduskeskust arendav Tallinna Moekombinaat praeguseks sõlminud umbes 55 protsendi ulatuses ja Remmelkoori sõnul on kavas aasta lõpuks jõuda 70 protsendi tasemele ning viimased lepingud sõlmida mõni kuu enne avamist. "Me peame kindlasti säilitama võimaluse panna sisse uusi põnevaid tulijaid. Kui me kaks aastat enne avamist lööksime pinnad lukku, siis see ei oleks tark tegu."

Pro Kapital Grupp allkirjastas möödunud aasta juunis grupi tütarettevõte Tallinna Moekombinaat lepingu Tallinnas Peterburi tee 2 asuva kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitus- ning projekteerimistööde teostamiseks Merko Ehitus Eestiga, keskuse orienteeruv ehitusmaksumus on 70 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Tallinna Moekombinaat emiteeris 1,2 miljoni eest uusi aktsiaid, et rahastada ehitustegevust. Remmelkoori sõnul on arendus jätkuvalt eelarves ja ehituslepingud kindlad.

Ehitatava hoone brutomaht on kokku ligikaudu 130 000 ruutmeetrit, sellest enam kui 52 000 ruutmeetrit erinevaid üüripindu: kaubandus, toitlustus, kobarkino ja meelelahutus. Keskuses hakkab paiknema üle 200 kaubanduspinna.

Ehitatav T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskus on osa uuest linnakeskusest, kus hakkab paiknema kavandatav Tallinna Ühisterminal, Rail Baltica raudteesõlm ning uus Tallinna linnaväljak, mis piirneb uute äri ja elamuhoonetega. Pikendatav 4. trammiliin on planeeritud ühendama kompleksi ka Tallinna Lennujaamaga.

Allikas: BNS

Eesti Pank vähendas Maardu mõisa hinda 1,49 miljoni euroni

22.03.2016

alt
alt

Omaalgatuslik ümberehitus korteris seab elanike elu ohtu

22.03.2016

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Bali saarele

4

Kinnisvaraturule saabusid Eestisse tagasipöördujad

5

Unikaalne kivielamu, mille väärtus paneb ajale vastu

6

Tehnopoli ehitatakse 8-korruseline mahukas ärimaja

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla