Merko tütarfirmad tahavad kohtu kaudu sundida riiki kinnistuid ostma

Merko Ehituse tütarfirmade Suur-Paekalda OÜ ja Väike-Paekalda nõue sundida riiki omandama kunagi looduskaitse all olnud Paekalda kinnistud on jõudnud kohtuistungiteni; keskkonnaministeeriumi hinnangul on ettevõtete nõuded alusetud.

"Riigile kinnistute omandamise vajadus peab olema väga põhjalikult kaalutletud ja igati põhjendatud," ütles ministeeriumi õigusosakonna juhataja Eda Pärtel BNS-ile.

"Riigil ei ole kohustust omandada kaitse all olevat kinnisasja, mille osas on selgunud, et kaitsepiirangud ei ole enam põhjendatud. Küll on aga riigil kohustus selliselt kaitsealuselt kinnisasjalt põhjendamatud piirangud kõrvaldada ja selliste kinnisasjade eest hüvitist mitte maksta," rääkis Pärtel.

Pärteli sõnul leiab ministeerium, et ettevõtete nõuded on seega alusetud.

Varem kinnistule kehtestatud looduskaitsepiirangud muutis keskkonnaministeerium oma 2015. aastal 27. märtsi määrusega. "Muutmise aluseks oli loodusväärtuste mitte esinemine nendel aladel, mis kaitse alt välja arvati," märkis Pärtel.

Piirangud kehtestati Pärteli sõnul kinnistule 2006. aastal tuginedes ekspertarvamusele ja olid tol ajal õigustatud, sest piirkonnas leidus mitmeid kaitsealuseid taimeliike. "Toonased kehtestatud piirangud olid õigustatud nii konkreetsetes elupaikades kui ka seda ümbritseval puhveralal," märkis ta.

Uus ekspertiis tõdes tema sõnul aga, et endisesse paemurdu jäetud puhverala kriitiliselt ohustatud liikide seisundile soodsat mõju ei ole avaldanud. "Nii looduslike kui inimtekkeliste muutuste tagajärjel ei ole sellel alal enam sellist väärtust, mille kaitseks 2006. aastal piirangud seati," ütles ta.

Äripäev on varem kirjutanud, et riik tegi 2013. aastal reale Merko ja Nordeconi omanduses ning toona veel kaitse alla kuulunud kinnistutele ostupakkumise 2,78 miljoni euro eest. Kinnistute sekka kuulusid ka mainitud Väike-Paekaldale ja Suur-Paekaldale kuuluvad krundid. Tehinguni aga asi toona ei jõudnud, kuna ettevõtted pidasid ostuhinda liiga madalaks. Seejärel jõudis riik 3,13 miljoni euro suuruse pakkumiseni, kuid ühtlasi telliti ka ekspertiis piirangute otstarbekuse kohta, mis leidis, et piirangud pole enam asjakohased.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

MTA saadab sel nädalal 296 400 inimesele maamaksuteate

09.02.2016

alt
alt

Mullu majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes

10.02.2016

Kõige populaarsemad

1

Kuidas arvestada tulude deklareerimisel eluasemelaenu intresse

2

Pro Kapital sõlmis Ratsuri majade 3,5-miljonise ehituslepingu

3

Merko ehitab ligi 9 miljoniga Tartu maanteele Hiltoni hotelli

4

Tallinnas ja Harjumaal müüdi kuu ajaga üle 500 uue korteri

5

Kus tehti mullu kõige rohkem kinnisvaratehinguid?

6

Kiikri kvartali arendusprojekti eelviimane etapp sai nurgakivi

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!