Eesti hakkab EL eesistumise ajaks otsima kohtumiste ruume

Eesti hakkab otsima ruuume, kus korraldada Euroopa Liidu eesistumise ajal liikmesriikide ministrite kohtumisi.

Teisipäeval peeti Tallinnas eesistumise korraldamisega seotud ametnike komisjoni koosolek, millel otsustati teha Tallinnas toimuvate olulisemate ürituste jaoks, nagu mitteametlikud ministrite kohtumised, ruumide leidmiseks avatud üüripäring, teatas Euroopa Liidu eesistumise kommunikatsioonijuht Tiina Urm kolmapäeval BNS-ile.

"Eesti korraldab Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana 2018. aasta esimeses pooles Eestis ligi 200 erinevat sündmust, mis on Eesti jaoks strateegiliselt olulised nii seatud poliitiliste eesmärkide saavutamiseks, kui ka Eesti tutvustamiseks," ütles Urm.

Eestujariik saab koduriigis korraldada ainult ministrite mitteametlikke nõukogusid, kuna ametlikud nõukogud toimuvad Brüsselis või Luxembourgis.

"Võtmetähtsusega on sealjuures ministrite mitteametlikud kohtumised, mis toovad Eestisse EL-i liikmesriikide erinevate valdkondade ministrid ning seavad nii ruumidele kui tugifunktsioonidele kõrgeimad nõudmised," lisas Urm.

"Ministrite tasemel kohtumiste läbiviimiseks vajab riik esinduslikke ja funktsionaalseid ruume, mis võimaldavad headele tavadele, turva-  ja muudele olulistele nõuetele vastavat sündmuste teenindamist. Orienteeruvalt on vaja ruumide kompleksi, kus on ligi 40 erineva funktsiooniga ruumi, kogupindalaga 4500 ruutmeetrit," märkis Urm.

Selleks, et leida sobivaim toimumiskoht, otsustas Eesti EL eesistumise ettevalmistuste eest vastutav komisjon kuulutada välja avatud üüripakkumiste päringu, lisas eesistumise kommunikatsioonijuht.

"Ministrite mitteametlikele kohtumistele seatud kõrged korralduslikud nõuded muudavad otstarbekaks paigutada need sündmused ajaliselt kokku, ehk lühemate perioodide sisse. Seetõttu puudutab üüripäring mitte tervet poolaastat vaid konkreetsemaid lühemaid ajaperioode, et planeerida inimjõu, ressursside ja ka ruumide efektiivsemat kasutamist," lisas Urm.

Teisipäevasel kohtumisel osalenud Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures, suursaadik Matti Maasikas kirjutas oma blogis, et valitsusse otsustati saata kohtumiste kärbitud nimekiri ja soovitus kindlasti eelistada selliseid ministrite mitteametlikke kohtumisi, millega planeeritakse siduda ka mõni muu konverents, või siis kutsuda osalema ka näiteks EL Idapartnerluse riikide vastavad ministrid.

Päringut valmistatakse praegu ette ja see avaldatakse lähipäevil, lisas Urm.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Tartu hotelli kuuekorruseline juurdeehitis sai linnalt ehitusloa

27.01.2016

alt
alt

Riik annab Kuressaarele krundi tugikodu rajamiseks

28.01.2016

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

2

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

3

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

4

Kõrge ehitushind ei õigusta ebakvaliteetset remonti

5

Suvila ostuks on alati hea aeg

6

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid