Tartu vana kaubamaja asemele ehitatud keskus avab uksed mais

Tartu vana kaubamaja asemele kerkiv umbes 47 miljonit eurot maksev kaubanduskeskus avab oma uksed külastajatele mais, kirjutab Tartu Postimees.

Alumised viis korrust avatakse selle aasta mais, kuupäeva välja ütlema praegu veel ei kiirustata, teatas kinnisvara arendav Tartu tarbijate kooperatiivi (TTK) tütarfirma TTK Investeeringud lehele. Riia 2 uues kaubandus- ja vabaajakeskuses hakkab tööle 70 üürnikku.

Kaubanduse poolel on suurimad üürnikud rõivapoed H & M ja Zara, jalatsikauplused Danija ja Famclub ning lastekaupu müüvad Juku, Kidzone ja Karupoeg Puhh. Toitlustuse poolel võtavad suuremad ruumid enda alla Vapiano, Hesburger ja Astri Melu söögikoht.

Sügiseks ehitatakse lõplikult valmis kaks ülemist korrust, kus oktoobris-novembris avatakse hotell, bürood ja spaa. Kahel ülemisel korrusel hakkavad tööle ka ortodontiakeskus, töötukassa ja Bigbank.

Riia 2 krundile vana kaubamaja asemele kaubandus- ja vabaajakeskuse rajamiseks kulub ligi 47 miljonit eurot. Hoone projekteerisid Ott Kadarik ja Mihkel Tüür arhitektibüroost Kadarik Tüür Arhitektid. Ehituse peatöövõtjad EF Rand ja Tuulberg ja Ehitustrust.

Seitsmekorruselise hoone ehitusalust pinda on 10 612 ruutmeetrit. Keskuse kõrgus on 30,3 meetrit, sellest maa peal on 20,9 meetrit. Kogu hoones on pinda kokku 55 000 ruutmeetrit, millest kaubanduskeskuse kolm korrust on ligi 22 000 ruutmeetrit. Büroopinda on 8000 ruutmeetrit, hotell ja spaa võtavad enda alla 8500 ruutmeetrit, kahel maa-alusel parklakorrusel on pinda 13 000 ruutmeetrit ning 3500 ruutmeetril on tehnilised ruumid.

Keskuse peasissepääs asub Aleksandri tänava poolsel nurgal, samuti on sissepääsud Turu tänavalt ja otse bussiootealalt Riia tänava ääres.

Maa-all on kaks parklakorrust, mis moodustavad kokku 13 000 ruutmeetrit pinda ja mis mahutab kokku 360 autot.

Nullkorrusel hakkab kauplema Maksimarket, mille müügisaal võtab enda alla 2000 ruutmeetrit. Null-, esimesele ja teisele korrusel seavad end sisse kauplused ja söögikohad. Kolmandale ja neljandale korrusele tulevad bürood, spaa, hotell ja tehnilised ruumid. Spaa pidamiseks rajas TTK tütarfirma, mida juhib Aura veekeskuse eelmine juhataja Kairi Ustav.

Algul oli keskuse kolmandale ja neljandale korrusele kavandatud ka 16 korterit, kuid töö käigus tehti sellesse plaani muutus ja otsustati nende asemel rajada büroopinnad. Aleksandri tänava poolses küljes asub kolmandale ja neljandal korrusel hotell, kus on 79 tuba.

Ehitajad hakkavad keskuse maapealse kolme korruse ruume üle andma alates 1. veebruarist, viimased pinnad antakse üürnikele üle aprillis.

Allikas: BNS

Vaata suuremates linnades 2015. aastal müüdud kalleimate ja odavaimate korterite hindu

04.01.2016

alt
alt

Venemaa kodanikud ostsid mullu Eestis 250 korral kinnisvara

04.01.2016

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

3

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

4

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

5

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

6

EL võtab sihikule hoonete energiasäästlikkuse kasvatamise

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla