Fund Ehitus ehitab Kopli liinidele esimesena kaks viiekorruselist kortermaja

Fund Ehitus valib hetkel projekteerijat esimeste Kopli liinidele kerkivate uute hoonete ehituseks; esimeses järgus valmib kaks viiekorruselit kortermaja orienteeruvalt 70 korteriga.

"Ala hakatakse projekteerima etappide kaupa ja osa kohtades hakatakse tegema ka uut detailplaneeringut, nii et kogu ala projekteerimiseks ja ehitamiseks kulub aastaid," ütles Fund Ehitus OÜ juhatuse liige Ott Kikkas teisipäeval BNS-ile.

Kikkas lisas, et enamikule alast soovib ettevõte uut detailplaneeringut. Ala ehitatakse välja praeguse kava kohaselt kuue etapi kaupa.

Plaani kohaselt alustab Fund Ehitus tuleval aastal juba ka esimeste hoonete ehitustöödega, kinnitas Kikkas. "Esimesena ehitatakse kaks viiekorruselist maja, kuhu tuleb orienteeruvalt 70 korterit," ütles ta.

Fund Ehitus alustab koheselt ka lammutuslubade taotlemist, ja peale nende saamist on tuleval aastal kavas kõik põlenud ja lagunenud hooned maha lammutada. Alale jäävad alles üksnes miljööväärtuslikud ja muinsuskaitselised hooned.

Kopli liinide ala Fund Ehitus sulgeda ei plaani, turvalisuse tagamiseks jääb alal korda hoidma turvafirma. Kuidas täpselt ettevõte ehituse ajal alal läbipääsu tagab, seda on Kikkase sõnul veel vara öelda.

Kogu ala väljaehitamise peale läheb ettevõtte hinnangul 10-12 aastat.

Teisipäeval andis Tallinna linn enampakkumise võtinud Fund Ehitusele Kopli liinid ametlikult üle.

Tallinna linnavalitsus kinnitas augusti lõpus Kopli liinide maa-ala müügi kombineeritud pakkumise tulemused, millega OÜ Fund Ehitus ostab Kopli liinide kinnistud 1,9 miljoni euroga, ala arendusse tehtav planeeritav investeeringu maht on kokku 55-65 miljonit eurot.

Linnale esitatud visiooni kohaselt ehitab Fund Ehitus ala välja kuue etapi kaupa. Esimese kvartali ehitustööd kestavad 2016–2018, teise kvartali tööd 2018–2022, kolmanda kvartali omad 2021–2023, neljanda ja viienda kvartali omad 2023–2024 ning viimane ehk kuues kvartal peaks valmima 2024–2026.

OÜ Fund Ehitus visioon näeb ette kahe- ja enamakorruselised korterelamud, elurajooni teenindavad asutused ja kaubandusteenindusettevõtted. Olemasolev teedevõrk ning munakivikattega teed säilitatakse. Rannale on ette nähtud promenaad, spordi- ja mänguväljakud ning koerte jalutusalad.

Allikas: BNS

Maa-ameti ajalooliste kaartide kaardirakendusse lisandusid ajalooliste halduspiiride andmed

25.11.2015

alt
alt

Kristiine uus üldplaneering võimaldab linnaossa rajada ligikaudu 3000 uut eluaset

25.11.2015

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

6

Kinnisvaraturule on saabunud defitsiit

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla