Tartus õpetatakse reedel ajaloolist maja õigesti soojustama

Säästva renoveerimise infokeskus (SRIK) kutsub kõiki huvilisi tasuta seminarile „Ajalooliste hoonete soojustamise küsimused“ juba sel reedel, 13. novembril kell 10-14 Tartus Eesti rahva muuseumi näitustemajas.

Seminaril leiab vastused küsimustele, kuidas parandada vana maja soojapidavust nii, et selle välimus ei kannataks ja arhitektuurne väärtus säiliks ning kuidas on neid küsimusi lahendatud Rootsis ning mida oleks meil neilt õppida. 

“Soojatõhusus ja energiasääst on igapäevane teema paljude jaoks ja meie soovime seda lahata just keskkonda ja vana maja väärtusi silmas pidades. Ka Tartu tänavapildis pole soojalekkele viitavad jääpurikad majaräästas talvel harv vaatepilt. Küsimus on, mida majaomanik sel juhul ette võtma peaks? Võiksime õppida teiste juba tehtud vigadest ja ennetada mõttetuid kulutusi maja soojustamisel,” kommenteeris seminari teemat SRIK-i projektijuht Andrus Rehemaa ja kutsus kõiki huvilisi kuulama rootslaste kogemusi.

Seminaril soovime vahetada kogemusi ja tuua uusi teadmisi meie vanade majade elanikele, projekteerijatele ja teisele restaureerimishuvilistele. Seminari esinejatele saab esitada küsimusi nii kohapeal kui ka eelnevalt e-posti teel, selleks saatke oma küsimus aadressile tartu@srik.ee.

Seminari peaesinejaks on Rootsi ehitusinsener Chico Hovedskov Crafoord, kes kõneleb oma ettekandes soojustusvigade vältimisest. Tema sõnul on oluline mõista ajalooliste hoonete konstruktsioonide toimimispõhimõtteid. „Kui tekib vajadus konstruktsioone muuta, peavad muudatused olema tehtud suurima ettevaatlikkusega ja nö õigetes kohtades, kasutades õigeid materjale,“ kirjutas ta oma ettekande kokkuvõttes. Crafoordi ettekanne on küll ingliskeelne, kuid seminari korraldajad teevad sellest kohapeal lühikese eestikeelse kokkuvõtte.

Tarmo Elvisto Tallinna SRIK-ist tutvustab seminaril vastvalminud juhendmaterjali miljööväärtuslikel aladel paiknevate ajalooliste hoonete energiatõhususe parandamiseks. See juhend on abimaterjaliks nii majaomanikele kui ka projekteerijatele ja ehitajatele ning pakub lahendusi ja seletusi energiatõhususe nõuete ning välispiirete, akende-uste ning kütte- ja ventilatsioonisüsteemide energiatõhususe parandamiseks.

Triin Talk muinsuskaitseametist kõneleb kultuurimälestiste ja ajalooliste hoonete soojapidavuse tõstmisest Eestis ning Kadri Kallast Tartu kultuuriväärtuste teenistusest räägib ajalooliste majade soojustamisest Tartu linna miljööväärtuslikel aladel.

Rohkem infot seminari kohta leiab Tartu SRIK-i kodulehelt http://www.restaureerimiskeskus.ee 

Seminari korraldab Säästva renoveerimise infokeskuse Tartu ühendus ja toetavad Põhjamaade ministrite nõukogu ja Tartu linn. Seminar toimub Rootsi, Eesti ja Läti koostööprojekti “Learning to Live in Historical Buildings” („Õpime elama ajaloolistes hoonetes“) raames.

Uus Maa: Eesti kinnisvaraturg on „randunud“

11.11.2015

alt
alt

Suvepealinna üüriturg sügisel: tuli hõõgub kevadeni tuha all

12.11.2015

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

6

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla