Pärnits näeb Tallinnas potentsiaali veel vaid Porto Franco keskusel

Ülemiste Keskuse juht Guido Pärnits sõnas, et näeb Tallinnas veel ühe suure kaubanduskeskusena potentsiaali vaid Porto Francol, Ülemiste lähedal keskust arendava Pro Kapitali projekti realiseerumisse Pärnits ei usu, kirjutab Eesti Päevaleht.

"On tehtud lähikeskusi ja nende jaoks on ikka kohad olemas. Tehti Viimsi keskus, tehakse Mustamäe keskus, Arsenali keskus. Neil on oma roll. Ma võin nimetada kolm suurt keskust, mida on tahetud teha, kuid mis on jäänud mingis etapis seisma. Peale seda ei ole midagi juhtunud," ütles Pärnits intervjuus lehele.

"Oli Panorama – väga suur, ilus ja uhke. Siis oli Ameerikanurga, kus on sada posti maas. Mingil määral ma nimetaksin ka Tallink Cityt, kuid seda on niivõrd palju kohitsetud, et see ei ole see, mida enne mõeldi. Tehakse lennukaid plaane, Trigon Capital on ju Tallinn Gate’i plaani teinud – kas ta teeb seda keskust kunagi?" lisas Pärnits.

Kuigi hetkel ehitatakse Tallinnas kahte keskust, sõnas Pärnits, et usub üksnes ühe puhul, et see ka tekkida võib. "See on kesklinna keskus Porto Franco. Seal on ka kriitilisi punkte. Vaja on, et Põhjaväil saaks valmis. See ei saa elada ainult sadamast tulevate turistide voo peal. Rendihinna küsimise mudel tuleb ilmselt üle vaadata. Ma olen kuulnud, et seal küsitakse päris krõbedaid hindu," rääkis ta.

"Kui arendaja teeb arenduse, nii et veri ninast väljas, valmis, siis ma usun, et see on kogu turule ääretult kahjulik. Ma ei pea silmas kaubanduskeskuse omanikke. Meie laseme siin renti veidikene alla, kuid see on ennekõige kahjulik kauplustele. Nemad ju ise teevad endale supi lahjaks. Ma usun, et aastatel 2015–2016 on rentnike tarkus palju suurem, kui see oli kaks-kolm aastat tagasi. Siit võib tulla tagasilöök arendajatele," rääkis ta.

Pro Kapital võib Pärnitsa sõnul ju öelda, et ta tuleb ja teeb parema keskuse. "Kui ta valmis saab, on ta ilmselt parem kui mõni vanem keskus kagu Kristiine. Aga ega Kristiine rahvas kõik sinna ei jookse. Turule sisenemise barjäär on väga kalliks tehtud. See ei ole sama, mis oli viis või kümme aastat tagasi," ütles ta.

Praegu tehakse Pärnitsa sõnul Pro Kapitali krundil midagi. "Kui reaalselt mõelda, siis auk sinna kaevati, nüüd ehitatakse maa-alust parklat. Huvitav oleks teada, kas sinna tuleb peale kaubanduskeskus, büroohoone või elukondlik hoone," sõnas ta.

"Pro Kapitali plaanid pärinevad vist 2001. aastast, kuid eri põhjustel on seda plaani edasi lükatud. Neil oli üks võimalus olla väga edukas. Kui nad oleksid oma ehituse käima saanud enne meie laienemist, oleksime meie olnud muinasjutu keeles inetu pardipoeg. Praegu on olukord teine. Mõtlen siiralt, kus on seal äriline mõte," ütles Ülemiste Keskuse juht.

Allikas: BNS

Fotol fragment Porto Franco arhitektuurikonkursi järgselt elevust tekitanud võidutööst “1959”.

Värvika Supilinna kinnisvara pakub valikuvõimalusi

03.11.2015

alt
alt

Tallinnas kasvas korterite ruutmeetri hind oktoobris 6 protsenti

03.11.2015

Kõige populaarsemad

1

Kriisis saavad esimesena pihta päevinäinud korterite müüjad

2

Kriis paneb inimesed mõtlema maale kolimisele

3

India investorid soovivad Hiiumaale rajada kuni 40 miljoniga veeparki

4

Notaribüroodel võimaldatakse jätkata tööd ka rangemate erimeetmete tingimustes

5

Unistus post-koroona kodust

6

Eksklusiivne – kolm uhiuut koduprojekti esimesena ainult City24.ee-s

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole