Eesti suurimad maaomanikud on RMK ja OÜ Tornator

Eesti riigi suurim maaomanik on riik 1,5 miljoni hektariga, teisel kohal on OÜ Tornator Eesti 52 000 hektariga ja kolmandal Metsamaahaldus ja Põlluvara 36 000 hektariga, selgub ERR-i saate Pealtnägija koostatud edetabelist.

Eesti Riik oli tabelis esimene ja sellele kuulub Pealtnägija arvutustel 1,5 miljonit hektarit, sellest 1,1 miljonit metsamaad.

Teisel kohal olevale OÜ-le Tornator Eesti kuulub Eestis rohkem kui ühelegi teisele erafirmale - 52 000 hektarit. Tornator Oyj finantsjuht Henrik Nieminen ütles, et firmale kuuluva maa bilanss on laias laastus 90 miljonit eurot. Soome suuruselt kolmas metsaomanik Tornator OYJ lõi Eestis samanimelise tütarfirma seitse aastat tagasi. Emafirma taga on 60 protsendi ulatuses läbi fondide Soome pensionärid ja 40 protsendiga maailma üks suurim puidutööstuskontsern Stora Enso.

Kolmandal kohal on Metsamaahalduse ja Põlluvara 36 000 hektariga. Firma enamusaktsionär on Viljandimaa miljonär Aivar Berzin, keda tuntakse Vestman Grupi suuromanikuna. Äripäeva hinnangul on Berzin Eesti rikaste edetabelis 28. kohal ja tema varade väärtus on 72,2 miljonit eurot.

Neljandal kohal on Metsagrupp 22 000 hektariga. Firma juhid ja omanikud on Urmas Rahnel ning Toomas Aab. Kahe mehe varade väärtuseks hindab Äripäev 25,8 miljonit eurot.

Viiendal kohal asuvale Viljandimaa firmale AS-ile Roger Puit kuulub metsa näol 19 000 hektarit.

Kuues koht kuulub Dasos Capitali Luksemburgi fondidele, mis alustasid Eestis aktiivset kokkuostmist alles viis aastat tagasi. Luksemburgi fondidel on Eestis kolm firmat, millel on kokku 18 600 hektarit. Dasos Capitaliga seotud fondide ja varade väärtus erinevates riikides on umbes 400 miljonit eurot.

Seitsmendal kohal on maaomanike seas Ants Aidla ning Jüri ja Ennuga, kellel on 16 000 hektarit. Neile kuuluv Lemeks Grupp koondab 22 tütar- ja sidusettevõtet, kus töötab ligi 700 inimest Eestis, Lätis, Prantsusmaal ja Suurbritannias. Gruppi kuulub nii metsamajandus-, puidutööstus- kui ka põllumajandusettevõtteid.

Edetabeli kaheksandal kohal on Rootsi erametsa omanikke ühendav ettevõte Södra, millele kuulub Eestis 15 000 hektarit. Tegu on rahvusvahelise tegijaga, kellele kuulub veel 13 500 hektarit Lätis ja 10 000 hektarit Rootsis.

Edetabeli üheksandal kohal oleval Mati Pollille kuulub 14 000 hektarit. Polli sattus omal ajal Eesti rikkamate inimeste hulka, kui müüs koos kompanjonidega ligi kahe miljardi krooni eest eduka metsafirma Sylvester skandinaavlastele ja pärast käis maksuametiga kohut.

Kümnendal kohal olevale metsaärimehele ja alpinistile Andras Kaasikule ja tema äripartnerile Ilmar Tanilsooga kuulub peamiselt Jõgevamaal ja selle ümbruses 13 700 hektarit metsa.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Rotermanni kvartalis saab nurgakivi 15 000-ruutmeetrine hoone

30.09.2015

alt
alt

City24 septembrikuu vaadatuimad kinnisvaraobjektid TOP 5

01.10.2015

Kõige populaarsemad

1

Koplisse kavandatakse jahisadamat

2

Vaata, milline näeb välja Eesti uusim sviitidega eakatekodu

3

Turul on krundiprojektide uputus

4

Tallinna kerkib järjekordne pilvelõhkuja

5

Erakordne: augustis tehti Tallinna korteriturul kaks miljonitehingut

6

Augusti kinnisvaraturu aktiivsus oli võrreldav eelmise aasta sama ajaga

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla