Jõhvi kaubanduskeskuse ehitamine lükkus taas edasi

Jõhvi pargikeskuse arendajatel ei õnnestu septembris ehitust alustada, kuna hoone ümberprojekteerimine on nõudnud oodatust rohkem aega; keskuse valmimisaeg on lükatud 2017. aasta kevadesse, kirjutab Põhjarannik.

Kuu aega tagasi lootis Jõhvi Pargi Arenduse juhatuse liige Karl Ader, et kaubanduspindasid, laste mänguala, My Fitnessi spordisaale ja Apollo kino hõlmava hoone ehitamine läheb septembris lahti, kuid nüüd on selge, et seda ei juhtu.

"Olime natuke liiga optimistlikud. Kuna oleme pisut plaane muutnud, siis arhitektidel on käsil veel jooniste tegemine ja enne kui see töö valmis pole, ei saa me võtta ka lõplikke ehituspakkumisi," selgitas Ader, lisades, et uus siht on ikkagi veel sel sügisel ehitusega algust teha.

Tema sõnul on tulnud esialgset projekti muuta muu hulgas seetõttu, et hoonesse lisatakse klientide soovil ka büroopindu.

Kui veel kuu aega tagasi kinnitas Ader, et keskuse kaubanduspindu, kino, spordisaale ja laste mänguala hõlmav osa valmib 2016. aasta novembri esimeses pooles, siis nüüd peab ta reaalsemaks tähtajaks 2017. aasta kevadet.

Ader sõnas, et üürnikest on avamise edasilükkamise kokkulepe vaja saavutada veel tuntud rõivakauplusega H&M, mis oli eriti huvitatud sellest, et saaks Jõhvis oma poe uksed avada järgmise aasta novembris.

Hoopiski ebaselgem on praegu, kas ja millal võiks alata jäähalli, veekeskuse ja hotelli rajamine. Aderi sõnul veab omanikepoolse kokkuleppe kohaselt EKE KV kaubanduspoole rajamist, ülejäänud pool on aga osaühingu Fogoza ja Jõhvi vallavalitsuse rida.

Fogoza omanikud olid praegu korruptsioonikahtlusega eeluurimise ajaks vahi alla võetud kohalik ettevõtja ja vallavolikogu liige Allan Mänd ning tuntud kaupluste keti Ehituse ABC omanik Dmitri Drajev. Ader on rääkinud, et pankade ja investorite tingimus pargikeskuse rajamise jätkamisel oli Männi lahkumine nii omanike ringist kui Jõhvi Pargi Arenduse juhatusest. Nüüd ongi see toimunud ja Drajev on Männi osaluse välja ostnud.

Eelnevate arvestuste järgi peaks pargikeskuse rajamine maksma 35 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Katusekorter – hea äri nii väikesele majale kui ka ehitajale

29.09.2015

alt
alt

Tallinnas lammutatakse järjekordne koolihoone

30.09.2015

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla