Savisaare sõnul on Tallinnal kavas linnahall ise korda teha

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on linnal plaanis lagunev linnahall ise korda teha, selleks on plaanis hall jagada eraldi investeeringuobjektideks, kirjutab Pealinn.

Savisaare sõnul on varasemad linnavalitsused on püüdnud linnahalli tervikobjektina müüa. Ja kuigi on olnud ka ostuhuvilisi, on nende eesmärgiks olnud linnahalli lammutamine. See oli ka põhjuseks, miks müügiprotsess peatati. Hoone säilitamise huvides algatas linnavalitsus linnahallile hoonestusõiguse seadmise konkursi, kuid, kui investorid mõistsid, et see tähendab olemasoleva hoone säilitamist praeguses mahus ja otstarbes, siis loobusid nad osalemast.

"Järgmisena püüdis linnavalitsus jõuda linnahalli rekonstrueerimiseni koostöös võimalike investoritega Ameerikast, kuid kuigi lepinguliste läbirääkimistega jõuti suhteliselt kaugele, sai piduriks jällegi objekti maksumus," ütles Savisaar. Ta lisas, et valitsuse poolse toetuse korral oleks võib-olla õnnestunud ka investeeringu toomine Eestisse, kuid linnahall ei kuulu riigi prioriteetide hulka.

"Seega oleme jõudnud olukorda, kus loota sellele, et linnahall õnnestub korda teha kas koostöös erasektori või riigiga pole reaalne. Ehk siis, linn peab taaskord ise hakkama saama," sõnas linnapea.

"Investeeringud, mida linnahall vajab, on suured," lausus Savisaar. "Tänaseks on teada, et kogu objekti korrastamise maksumus on ligikaudu 65 miljonit eurot. Samas on avalikkusele enim huvi pakkuv kontserdisaal rekonstrueeritav ka eraldi objektina. Hea tahtmise korral on hoone väliskuju, mis lisaks saalile on kaitse all, võimalik säilitada ka siis, kui hoone tiivad rekonstrueeritakse eraldi osadena."

"Ehk teisisõnu – kunagist jäähalli ja mere poole jäävat osa võiks kohelda eraldi investeeringuobjektidena. Kui need mõtteliselt peakorpusest lahutada ja pakkuda eraldi objektidena erasektorile investeeringuks, siis võiks arvestades koha atraktiivsust ja oluliselt väiksemat investeeringumahte, leida neile uue omaniku," ütles Savisaar.

Linn ei loobuks Savisaare sõnul nendest hoone osadest niisama, vaid müüks need avalikul enampakkumisel. "Saadud vahendeid aga oleks võimalik kasutada linnale enim huvipakkuva suure saali rekonstrueerimiseks. Linnale kuuluvad ka kinnistud linnahalli naabruses. Sinna on soovitud rajada hotelli, kuid mõelda võib ka teistele, miks mitte avalikele funktsioonidele."

"Kogu kesklinna mereäärsele osale kehtib üldplaneering, mis seab sealsetele kinnistute arengule kindlad nõudmised ja piirid, nii et karta, et arendustegevus kontrolli alt väljub, pole tarvis. Ka nende kinnistute müügi eest saadavaid vahendeid saaks linn kasutada linnahalli saaliosa rekonstrueerimiseks. Veel sellel sügisel tuleb linnavalitsus selle projektiga volikogu ette," ütles ta.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Seven Real Estate Advisors sai parima nõustaja tiitli

07.09.2015

alt
alt

Väikepoodide pinnad jäävad tühjaks

07.09.2015

Kõige populaarsemad

1

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

3

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

4

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

5

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

6

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid