Narva piiripunkt sai uue jalakäijate ja sõiduautode terminali

Rahandusminister Sven Sester avas 20. juuli keskpäeval Narva-1 piiripunkti uue jalakäijate ja sõiduautode terminali, mis võimaldab inimestel kiiremini ja mugavamalt piiri ületada ning aitab kaasa turismi ja ettevõtluse arengule.

Sesteri sõnul võivad piiripunktist rõõmu tunda reisijad ja ettevõtjad kogu maailmast, kelle tee läheb läbi Narva, teatas rahandusministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

"Ligi paarkümmend aastat tagasi avati Narvas tolle aja kohta suurepärane piiripunkt, mis võimaldas arendada kaubavahetust ja turismi ning tagada riigi ja rahva julgeolekut ja tõkestada salakaubandust," rääkis Sester. "Möödunud aastatega on Eesti piirist saanud Euroopa Liidu välispiir ja 1997. aastal valminud piiripunkti kompleks ei vasta enam teenindamist vajavatele liiklusvoogudele. Täna avatava tänapäevase reisijate terminali ja teiste piiripunkti osade valmimisega ei ole piiripunkti uuendamine lõppenud. Teises etapis valmiva veokite terminali, bussireisijate terminali ja silla galerii ehituseks on raha olemas ja loodan, et piiripunkti rekonstrueerimine jõuab lõpule veel sel aastal."

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul muutub piiriületus Narva piiripunktis inimeste jaoks oluliselt kiiremaks ja mugavamaks ja piiri läbilaskevõime suureneb tuntavalt, teatas siseministeerium BNS-ile. "Narva piiripunkt on üks suuremaid EL-i ja Venemaad ühendavast maismaa ühendusteedest. Kindlasti on uus piiripunkt oluliseks eelduseks regiooni arenguks. Narva piiripunkti korrastamine oli hädavajalik mitte ainult Ida-Virumaa arengule, vaid tervele Eestile," lausus minister.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi rõhutas avamisel, et Narva piiripunkti läbib aastas üle 3,6 miljoni inimese. "Kaasaegne piiripunkt on väärikas värav EL-le. Oluline on ka see, et uues piiripunktis saame pakkuda oma töötajatele palju paremaid töötingimusi," rääkis Püvi.

Ümberehituse käigus lammutati 500-ruutmeetrine jalakäijate terminal ja selle asemele ehitati uus, ligi kolm korda suurem kaasaegne terminalihoone. Selle juurde on rajatud kaheksa rada jalakäijatele, 12 sõidurada sõiduautodele ja kaks eraldiseisvat sõidurada bussidele.

Avatseremoonial osalesid Sester, politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm,  Narva linnapea Eduard East, siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna juhataja Rando Kruusmaa ning politsei- ja piirivalveameti Ida prefekt Vallo Koppel ja töid teostanud Oma Ehitaja juht Kaido Fridolin.

Narva-1 terminali tööde maksumuseks kujunes 7,5 miljonit eurot. Töid rahastati Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi (ENPI) Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmi 2007-2013 ning riigieelarvelistest vahenditest. Ehitustöid teostas Oma Ehitaja AS. 

Allikas: BNS

Tallinnas on poole aastaga algatatud, vastu võetud ja kehtestatud 181 detailplaneeringut

21.07.2015

alt
alt

Elering müüb senise juhtimiskeskuse hoone

21.07.2015

Kõige populaarsemad

1

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

3

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

4

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

5

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur Mait Väljas avab Õismäe kaunimate vaadete saladused

6

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid