Colliers: üks suur kaubanduskeskus mahuks Tallinna veel ära

Hiljuti on mitu Tallinna kaubanduskeskust andnud teada laienemisplaanist või saanud sellekohase detailplaneeringu, konsultatsioonifirma Colliers International hinnangul mahuks Tallinnasse veel üks suur keskus, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Üks 50 000-ruutmeetrine keskus mahuks veel Tallinna ära," hindab Colliers Internationali investeeringute juht Margus Tinno. "Huvitav oleks Hillar Tederi sadamapiirkonna arendus," lisas ta.

Kui kaubanduskeskuste pinda tuleks lühikese aja jooksul kõvasti juurde, lööks see praeguse turuolukorra paigast. Nii võivad tekkida kaubanduskeskuste turul kaotajad, kes on hädas rentnike leidmisega. Lisaks on kaubanduskeskuste probleemiks see, et brändid ja poed on igas keskuses samad. Kuni 50 protsenti brändidest on samad, olenemata keskusest. See ei loo poodlejatele lisaväärtust.

2017. aastal peaks turule tulema kolm uut suurt keskust. Lasnamäele on planeeritud Tallink City, kuhu peaks tekkima 70 000 ruutmeetrit rendipinda. Laagrisse peaks kerkima Trigon Capitali arendatav Gate Tallinn, kus esimeses faasis võiks olla 24 000 ruutmeetrit rendipinda ja ankurrentnikuks peaks tulema Ikea.

Kõige kaugemale on jõudnud Pro Kapital Peterburi tee alguses arendatava TI keskusega, millel saab olema 52 000 ruutmeetrit rendipinda. Ettevõte sõlmis Merko Ehitusega ehituslepingu 70 miljoni euro peale.

Raepress andis juuni lõpus teada, et augustis avalikustatakse Stockmanni kaubamajale juurdeehitust võimaldav detailplaneering. Sellega lubatakse lammutada Liivalaia tänav 51 asuv hoone. Kuigi Stockmann avalikustas juba 2010. aastal plaani, mis näeb ette ligi 10 000 ruutmeetrit kaubanduspinda ja uusi parkimisvõimalusi, on firma praegu arenduse koha pealt kidakeelne.

"Meil ei ole praegu mingeid plaane ega ajakava Tallinna Stockmanni laiendamiseks," ütles Stockmanni rahvusvahelise tegevuse arendusdirektor ja kinnisvaradivisjoni asedirektor Lauri Veijalainen. Vastavalt olukorrale on ettevõte valmis hiljem arendust ümber hindama.

Kokku on Colliersi andmetel Tallinnas kaubanduskeskustes koos hüpermarketite ja ehitus(hüper)kauplustega 513 000 ruutmeetrit pinda. Puhtalt kaubanduskeskustes on 402 000 ruutmeetrit pinda. Ankurrentnike keskmine renditase on 7–12 eurot kuus ruutmeetri kohta, suurtel rentnikel 10,5–37 ja väikestel 13–48 eurot kuus, kuid kohati ka kuni 100 eurot, selgub Colliersi kogutud andmetest.

Allikas: BNS

Fotol peatselt avatav Mustamäe keskus.

Arco Vara sõlmis eellepingu kruntide ostmiseks Sofias

09.07.2015

alt
alt

Pindi Indeks kukkus kivina

09.07.2015

Kõige populaarsemad

1

Tallinna korteri ruutmeetri hind langes juulis 0,3 protsenti

2

Korteritehingute aktiivsus on jõudsalt taastunud, korterite hinnad langenud

3

Saku Uusmäe elamurajooni kerkib uus kortermaja

4

Kõrgharitud eelistavad elada Harju ja Tartu maakonnas

5

Kinnisvaraturg jätkas juulis taastumise lainel

6

Tartu Kandi arenduse esimene hoone sai ehitusloa

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla